50 тонн кормів для риб отримали фермери Львівщини

10:17 1 квітня 2024 р.

Фото до новини

Їх роздадуть фермерам з 14 областей, які займаються аквакультурою.

Про це повідомила пресслужба ЛОВА, пише DailyLviv.com.

Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) у координації з Генеральною комісією з рибальства в Середземномор’ї, Міністерством аграрної політики та продовольства України, Державним агентством меліорації та рибного господарства України та за фінансової підтримки Європейського Союзу забезпечила роздачу рибних кормів для підтримки українських виробників лососевих риб.

Роздача 50 тонн кормів для риб від ФАО відбулася в межах Програми підтримки виробників лососевих видів риб, заявки на явку фермери подавали через Державний аграрний реєстр. Загалом до ФАО надійшла 31 заявка від фермерів, які займаються аквакультурою із 14 областей України,  13 підприємств обрали для надання допомоги у вигляді кормів для риб.

Читайте також: У понеділок в карпатські ріки випустять одну з найбільших риб гірських річок - лососів дунайських

«Оскільки кошти державного та місцевого бюджетів йдуть на першочергові видатки, зокрема захист держави та підтримку військових, допомога аграріям  від ФАО є критичною важливою для забезпечення продовольчої безпеки та відновлення економічної стійкості підприємств. Ми вдячні керівництву та представникам ФАО за благодійну та гуманітарну допомогу, яка посилено надається сільськогосподарським господарствам з перших днів повномасштабного вторгнення рф», - наголосила у своїй промові заступник директорки департаменту агропромислового розвитку Оксана Мулик.

Одним із переможців у Програмі підтримки виробників лососевих видів риб ФАО, яке отримало корми є ФГ «Голуба Нива». Господарство працює на території Стрийського району.

Читайте також: На Львівщині чоловік виловив причорноморського вирезуба з Червоної книги

«Це не перша програма ФАО, в якій я взяв участь. Завдяки Програмі «Комплексне, конкурентоспроможне та економічно раціональне створення ланцюжків доданої вартості у сільському, рибному та лісовому господарствах» я закупив обладнання та побудував сонячну електростанцію на 54 кВт, тим самим здешевив електроенергію для свого господарства. Сьогодні отримав 3,8 тонн кормів для лососевих риб, що дасть можливість виростити 3 тонни форелі та загалом наростити виробництво до 30 тонн форелі, також планую виробляти 6 тонн осетра та 50 тис.шт малька осетра для реалізації продукції по регіону», - розповів Михайло Грабович, керівник ФГ «Голуба Нива».

Додатково:

За даними річної звітності 1А-аквакультура у 2023 році виробники аквакультури всього виростили 1190,6 тонн риби (113,1% до м.р.), реалізували товарної риби – 727,9 тонн, в тому числі  590 тонн коропових.

В структурі вирощування прісноводної аквакультури  основними видами риб є коропові (короп/сазан), частка яких становить 80% всього виробництва риби, рослиноїдні (товстолобик, амур) – 15%, осетрові, лососеві, сомові – 0,5%, інші види риб (карась, окунь)– 4,5 %.

Вирощуванням лососевих видів риби (форель райдужна) займаються 5 суб’єктів. У 2023 році форелі вирощено 85,6 тонн (7% від всього виробництва риби), зокрема 61,4 тонн - у басейнах і  24,2 тонн – у ставках.  Реалізовано товарної форелі – 35,3 тонн.

Для подолання кризових явищ у галузі рибництва  в області та забезпечення її відтворення і розвитку у 2024 році в межах Комплексної програми підтримки та розвитку сільського господарства у Львівській області на 2021 - 2025 роки передбачили фінансову підтримку у вигляді часткового відшкодування вартості високопродуктивного матеріалу риб для покращення генетики маточних стад, відтворення і зариблення водойм для суб’єктів аквакультури, засновником (або одним із засновників) яких є учасник бойових дій.

Нагадаємо, торік в Україні вперше заборонили вилов щуки. У чому причина.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

 

новобудови Львів