10 зі 17 тергромад підписали меморандум про створення Львівської агломерації

18:17 29 листопада 2023 р.

Фото до новини

Меморандум підписали Львів, Жовква, Городок, Великий Любінь, Новий Яричів, Зимна Вода, Жовтанці, Пустомити, Бібрка, Куликів.

Про це повідомила пресслужба ЛМР, пише DailyLviv.com. У Львові під час Форуму місцевого самоврядування представники 10 громад підписали меморандум про співпрацю та створення асоціації органів місцевого самоврядування «Львівська агломерація». 

Асоціація стане платформою, що об’єднає громади задля реалізації спільних проєктів на взаємовигідних та рівноправних засадах. Також йдеться про можливість залучати на ці проєкти кошти європейських донорів.

Сьогодні, 29 листопада, меморандум підписали Львів, Жовква, Городок, Великий Любінь, Новий Яричів, Зимна Вода, Жовтанці, Пустомити, Бібрка і Куликів. Меморандум -  відкритий. Інші громади, які виявлять бажання, зможуть доєднатися  в будь-який момент.

Як пояснив заступник міського голови з містобудування Любомир Зубач, наступним кроком має бути власне створення асоціації. Відповідний проєкт ухвали планують винести на розгляд найближчого пленарного засідання Львівської міськради. Далі документ мають акцептувати на своїх сесійних засіданнях решта громад. Після цього асоціація буде зареєстрована як юридична особа.

Вже на цьому етапі в межах cтратегії напрацьовано 24 ідеї міжмуніципальних проєктів, які можна опрацьовувати та реалізовувати.

Стратегію розвитку потенційної Львівської агломерації погодили минулого тижня. Це перший документ такого рівня в Україні. Над його створенням працювали фахівці Ради Європи разом з громадами та за координації Львівської ОВА ще з минулого року.

Нагадаємо, до складу Львівської агломерації мали б увійти Львівська та 17 довколишніх громад. У міськраді зазначають, що таке об’єднання - взаємовигідне для всіх. Адже йдеться про можливість отримати додаткове державне фінансування та європейські грантові кошти на реалізацію міжмуніципальних проєктів.  Що своєю чергою сприятиме підвищенню якості та комфорту проживання мешканців усіх громад. Передусім мова про транспорт, поводження з відходами, екологічні проєкти, просторове планування, водопостачання та водовідведення тощо.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів