Зламати зуби дракона на Луганщині допоможе інженерна підтримка від Заходу

12:24 27 листопада 2022 р.

Фото до новини

Рашисти біля Сватового будують лінію "зубів дракона", і за певних умов це затримає рух танків ЗСУ.

У відкритому доступі з’явились знімки та зображення, які вказують – російські окупанти біля Сватового на тимчасово окупованій частині Луганщини будують лінію укріплень, основу якої складають так звані "зуби дракона". Дані із супутників вказують, що протяжність такої лінії складає близько 30-50 кілометрів. Позаду "зубів дракона" також тягнеться лінія окопів, яку росіяни риють для своїх солдатів. Про це йдеться в публікації ресурсу DefMon, інформує Defence Express, пише Dailylviv.com.

рф посилює окупаційні війська на трьох напрямках - Генштаб

У Пологах Запорізької області окупанти тримають українських полонених – Генштаб ЗСУ

Нові теракти проти об’єктів енергетики: екстрені служби й органи влади опрацьовують різні сценарії, - Арахамія

 

Зазначається, що рашисти сподіваються "перекрити" такими "зубами дракона" всю протяжність фронту між тимчасово окупованими Сватовим та Кремінною. Будівництво такої лінії прискорилось в останні декілька днів: якщо на 23 листопада протяжність укріплень складала лише 22 кілометри, то на 26 листопада – уже 30 кілометрів.

На перший погляд, сама якість побудови лінії "зубів дракона" викликає закономірний скепсис, бо рашисти такі конструкції кріплять у розмоклу землю, замість того, щоб "втопити" у "подушку" з бетону. І максимум, що там можуть ще зробити росіяни – скріпити ці "зуби" тросами чи ланцюгами, для чого там є петельки.

Але з іншої сторони, вочевидь тут загарбники мають свій окремий розрахунок, не позбавлений раціональності. Наприклад, DefMon вважає – орки сподіваються, що скоро будуть морози, земля затвердне, і це буде це міцніша "подушка", аніж бетон.

Від Defense Express додамо зворотне – навіть якщо цієї зими морозів не буде, переважатимуть дощі та мокрий сніг, через що багнюка триматиметься постійно, навіть за таких умов "зуби дракона" рашистів біля Сватового будуть важкопрохідними. Бронетехніці ЗСУ при контакті з укріпленнями ворога доведеться одночасно місити і багнюку, і ці "пірамідки". А якщо орки додумаються поставити свої розрахунки із ПТРК за цією лінією укріплень, то спроба проходу означатиме суттєві втрати для нашого війська.

"Лінія Вагнера", яку російські окупанти прокладають на тимчасово окупованій Луганщині, зображення з відкритих джерел.

Більш того – подібно на те, що військові РФ прагнуть збудувати свою лінію "зубів дракона" на Луганщині так, щоб вона в районі тимчасово окупованої Кремінної "стикувалась" з укріпленою "лінією Вагнера", котра проходить повз тимчасово окуповану Попасну до Світлодарська.

У відкритих джерелах також з'явились вказівки, що орки біля Попасної як мінімум намагаються збудувати довготривалі позиції для своєї артилерії. І так проглядається загальний задум військово-політичного керівництва РФ – збудувати на тимчасово окупованій Луганщині декілька узгоджених між собою укріплень, загальна довжина яких перевищуватиме 100 км, з тим, щоб втягнути Збройні Сили України у "бої на виснаження" на цій лінії укріплень.

Навіть якщо якість побудови цих укріплень на рівні "із палиць і ще дечого", погода тут може грати "на руку" ворогу: при морозі "зуби дракона" вмерзатимуть у землю, при багнюці – все одно ускладнюватимуть прохід.

Ситуація специфічна, і для її подолання Збройним Силам України також знадобиться зокрема специфічна "інженерна" підтримка від Заходу. Наприклад – продовження поставок американських систем M58 MICLIC, що є аналогом УР-77 "Змій Горинич" та гарною відповіддю на "лінію Вагнера". Або ж – взагалі щось на кшалт M1150 Assault Breacher Vehicles, інженерної версії танка Abrams M1.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини