За ухилення від мобілізації відкрито 9000 кримінальних справ - Клименко

15:32 4 січня 2024 р.

Фото до новини

За ухилення від мобілізації в Україні відкрито 9000 кримінальних справ, з них 2600 — вже у судах.

Про це повідомив очільник МВС Ігор Клименко, пише DailyLviv.com.

Усі  справи розглядають за однією статтею 366 ККУ. Вона передбачає позбавлення волі від 2 до 5 років.

«Спершу протокол про адміністративне правопорушення складає працівник ТЦК. А вже потім, якщо цей ухилянт починає змінювати місце проживання, ухиляється від мобілізації, від служби в ЗСУ, тоді ТЦК повідомляє про це Нацполіції. Правоохоронці в межах кримінального провадження розслідують такі факти», — пояснив міністр.

Читайте також: Залужний обіцяє навчати 80 днів кожного мобілізованого

Нагадаємо, 4 січня Комітет з національної безпеки розпочав обговорення законопроєкту щодо посилення мобілізації. Участь у засіданні парламентського комітету взяли Валерій Залужний та Рустем Умєров, які наголосили, що посилення мобілізації має визначальне значення у воєнний час, оскільки від цього залежить здатність країни захищати свою територію. «Не буде посилення - нема кому буде боронити державу», – сказали вони. Вони підкреслили готовність до внесення змін у законопроєкт, зокрема вилучення антиконституційних положень та удосконалення тексту документа.

Читайте також: ІТівці звернулися до ВР з проханням вилучити з нового закону про мобілізацію п'ять найбільш критичних ризиків

 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів