За моральні збитки треба платити податки, за матеріальні – ні, – експерт

19:30 26 липня 2017 р.

Якщо водій змусив дорожньо-ремонтне підприємство через суд заплатити йому за матеріальні збитки, то податки з цієї суми платити не треба. Якщо ж на додачу водій вимагав компенсацій і за моральні збитки, то підприємство змушене сплатити 18% ПДФО й військовий збір.

Про це написано в листі ГУ ДФС у Києві від 26.01.2-6 №351/К/26-15-12-03-12.

Про це сьогодні, 26 липня, під час відеопрограми «Бухгалтерська правда», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомила  директор компанії «Академія професійного бухгалтера» Мар'яна Кавин.

- Уявімо ситуацію:  їхало авто і через поганий стан дорожнього покриття колеса залишилися в одній з ям. Водій звернувся до суду, і суд визнав, що  підприємство, яке погано відремонтувало дорогу, повинно відшкодувати збитки водієві. Тоді, перед тим, як відшкодовувати, потрібно подивитися, що відшкодовують – моральні чи матеріальні збитки, - пояснює директор.

Якщо, наприклад, потрібно відшкодувати сто тисяч гривень моральних збитків, то з них ПДФО буде 21 951 грн, а військовий збір – 1500 грн. Також податки треба сплатити, якщо підприємство ще до суду погоджується відшкодувати збитки. Проте таких випадків аудитори у своїй практиці не зустрічали.

dailylviv.com

До теми

22:19 29 листопада 2021 р.

Львівщина є одним із показових регіонів, де робота з подоланням насильства ведеться з особливою завзятістю, - Уляна Дорош

Домашнє насильство та насильство щодо жінок є найпоширенішим порушення прав людини у світі. Від рук кривдників помирає більше жінок ніж тих, хто гинуть внаслідок автокатастроф.

Рубрика: Ситуації

20:32 29 листопада 2021 р.

Кожен з нас може бути тим рушієм, який допоможе розірвати ланцюг насильства, - Марта Чумало

У ці дні акція протидії гендерно зумовленому насильству проходить по всьому світі. Основною ідеєю якої є заклик до подолання такого насильства.

Рубрика: Ситуації

17:01 29 листопада 2021 р.

У Львові через голодну тусу блогерів в День памяті голодоморів закрили Будинок вчених

Сьогодні, 29 листопада, міська комісія ТЕБ і НС, зважаючи на випадок порушення низки карантинних норм та обмежень під час заходу, що відбувся 27 листопада, прийняла рішення призупинити господарську діяльність Будинку вчених. Про це повідомив перший заступник міського голови, заступник керівника міської комісії ТЕБ і НС Андрій Москаленко.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Пів млн на сенсорний сад замість притулку для собак

Рубрика: Ситуації і пригоди

Правда про лікарню швидкої меддопомоги у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Тиск на релігійну громаду Гефсиманія

Рубрика: Культура

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Парки Львівщини: реконструкція та будівництво

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу