З 6 квітня у Львові буде легше їздити автомобілем, ніж ходити пішки

19:17 4 квітня 2020 р.

  • 22

Роз’яснення щодо нових обмежувальних заходів на період карантину, запроваджених Кабінетом Міністрів з 6 квітня 2020 року, яке Урядовий портал розіслав у медіа. Публікуємо роз'яснення без змін, але з виправленням мовних помилок, зроблених в оригіналі тексту.

Прийняті Постановою №211 нові норми обмежувальних заходів викликали в українців безліч запитань. Тому Кабмін надав роз’яснення щодо найбільш поширених запитань.

·         Чому запровадили правило носити з собою документи, що посвідчують особу?

Наявність у людини документів дозволить перевірити, чи не мусить вона бути на самоізоляції або в обсервації. А також це дасть можливість органам правопорядку застосовувати адміністративну відповідальність до порушників правил карантину.

·         Чи можна ходити по вулиці без маски?

У Постанові №211 сказано, що в усіх громадських місцях ви маєте бути в масці чи в респіраторі.

Громадське місце - частина будь-якої споруди, яка доступна або відкрита для населення, в тому числі за плату (під'їзди, підземні переходи, стадіони; парки, сквери, дитячі майданчики, стадіони, зупинки громадського транспорту, ліфти, державні установи, медичні установи та інше).

Цей перелік громадських місць може бути розширений органами місцевої влади. Наприклад, у м. Києві до громадських місць належать також зупинки громадського транспорту і 50-метрова зона навколо них; церкви і 50-метрова зона навколо них; заклади торгівлі закритого і відкритого типів, зокрема торгові ряди і ринки; кінотеатри і прилегла до них територія; тощо.

Тому ми наполегливо рекомендуємо перебувати на вулиці в масці, оскільки у будь-який момент можете опинитися на території, яка підпадає під визначення «громадське місце».

·         Навіщо запроваджується обов’язковий масковий режим? 

Це потрібно заради безпеки всіх нас. Враховуючи темпи розповсюдженя коронавірусної хвороби, всіх людей розглядають як потенційно інфікованих. Ви можете не знати, що є переносником вірусу, проте наражаєте на небезпеку інших. Маска запобігає можливому інфікуванню оточуючих. Коли маска на обличчі, тоді виділення біологічного матеріалу, який може містити збудник, зменшується.

·         Яка відповідальність за порушення правил карантину? Чи можуть мене оштрафувати за похід у парк чи відсутність маски?

Можуть. За порушення правил карантину – штраф від 17 тис. грн до 34 тис. грн. А якщо ви порушуєте санітарні правила та норми щодо запобігання інфекційним захворюванням, може бути й кримінальна відповідальність.

·         Чи закривають церкви на період карантину?

Уряд не закриває церкви, проте масові та релігійні заходи заборонені. Ми закликаємо всіх українців залишатися вдома на період карантину. 

·         Хто контролюватиме дотримання заходів карантину? Чи буде поліція стояти на входах у парки?

Контроль за дотриманням правил карантину в публічних місцях буде здійснювати МВС і Нацгвардія.

·         Чи можна ходити вулицею втрьох?

Вулицею можна пересуватися лише вдвох. Виняток – супроводження дітей незалежно від їх кількості.

·         В якому випадку людям старше 60 років можна тепер виходити на вулицю?

Люди старше 60 років поки що мають сидіти вдома. Вони належать до групи підвищеного ризику, відтак - потребують самоізоляції. Що це означає? По-перше, вони мають перебувати у визначеному ними місці самоізоляції. По-друге, утримуватися від контакту з іншими особами – крім тих, з якими вони спільно проживають. 

·         А якщо вони не мають близьких людей молодшого віку, які можуть про них піклуватися? 

Людям, що перебувають на самоізоляції (крім хворих на COVID-19) та про яких немає кому подбати, дозволено відвідувати магазини та інші місця торгівлі, які розташовані на відстані не більше, ніж 2 кілометри від місця самоізоляції. Ці люди мають дотримуватися маскового режиму.

Окрім того, Уряд доручив обласним державним адміністраціям вжити додаткових заходів до виявлення та обслуговування одиноких осіб і осіб, які самотньо проживають, серед громадян похилого віку, осіб з інвалідністю, осіб, які перебувають на самоізоляції, та організувати належний соціальний супровід.

·         Чи можна буде прогулюватися навколо будинку?

Це не заборонено, але діють інші обмеження: не можна пересуватися групами більше двох осіб та ходити в парки/сквери, зони відпочинку тощо.

·          Чи дозволено виходити на вулицю з дітьми? Чи можна дітям молодше 14 років виходити самим на вулицю?

Дітям до 14 років рекомендовано виходити на вулицю тільки у супроводі батьків чи опікунів. У постанові №211 зазначено, що дітям не дозволено перебувати без супроводу лише в громадських місцях. Але, як сказано вище, навіть під’їзд і територія навколо вашого будинку можуть підпадати під визначення громадського місця. Тому рекомендуємо дітям не покидати домівку без супроводу дорослих.

·         Чи можна ходити в парк чи сквер? 

Ні, відтепер – не можна. Відвідування парків, скверів, зон відпочинку, лісопаркових і прибережних зон заборонено. Це дозволено лише у випадку, якщо вам потрібно вигуляти домашню тварину або через службову необхідність.

·         Як тепер вигулювати домашніх тварин? 

Як і раніше ви можете вигулювати домашніх тварин, проте не більше, ніж вдвох. Вигул домашніх тварин у парках та скверах дозволено лише одній людині.

·          Коли діти знову підуть у школу?

Заходи карантину наразі діють до 24 квітня, а тому всі освітні заклади переведені в онлайн. За ініціативи Президента починає працювати проект «Всеукраїнська школа онлайн». Старт трансляції – 6 квітня.  

·         Чи правда, що магазини, банки і аптеки мають забезпечувати відвідувачів масками або респіраторами?

Ні, це неправда. Установи та магазини, робота яких дозволена у період карантину, мають лише контролювати, щоб відвідувачі перебували у будівлях та на території закладів лише в масках та респіраторах. Обов’язок забезпечення себе масками покладено на відвідувачів.

"Щоденний Львів" повідомляв, що міська влада дещо відкоригувала урядову постанову: на засіданні комісії ТЕБ і НС було прийняте рішення про дозвіл на функціонування окремим суб’єктам господарювання. Передовсім це стосується майстерень з шиномонтажу, хімчисток, пралень, магазинів автозапчастин і запчастин для продажу сільськогосподарської техніки. Окрім того, заборонено функціонування фотосалонів, магазинів з канцелярським приладдям і магазинів побутової техніки. Їм дозволено функціонувати лише в режимі доставки товару безпосередньо до домівки замовника.


Відео:

Павло

12:27 07 квітня 2020 р.

Відповісти

"Громадське місце - частина будь-якої споруди, яка доступна або відкрита для населення, в тому числі за плату (під'їзди, підземні переходи, стадіони; парки, сквери, дитячі майданчики, стадіони, зупинки громадського транспорту, ліфти, державні установи, медичні установи та інше)." Звідкіля ви взяли таке розширене формулювання? Згідно закону України https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2899-15?fbclid=IwAR39b_Ytbk92puwSFa2_klqvfXclok_mARd0x7U6VjJNqgIoAInVkuLxW98 "громадське місце - частина (частини) будь-якої будівлі, споруди, яка доступна або відкрита для населення вільно, чи за запрошенням, або за плату, постійно, періодично або час від часу, в тому числі під'їзди, а також підземні переходи, стадіони;" і все ... більше нічого ... якщо тільни місцева влада не доповнила список ... чі є якісь постанови місцевої влади Львова про розширення списку що таке громадське місце?

666

10:52 08 квітня 2020 р.

Відповісти

... "вони" визначили ті ж самі місця для "боротьби" із коронавірусом , де згідно до ст.13 ЗУ " Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення" , діє заборона курити тютюнові вироби а також електронні сигарети і кальян ... але трохи ще "недопрацювали" ... бо в переліку отих громадських місць" , де заборонено куріння кальянів , є ліфти і таксофони ... хоча саме визначення "громадського місця" сформульоване в ст.1 цього ЗУ ... висновок старий , як світ -- "..закон в Україні -- як дишло ... " ... Слава Україні ! ...

666

08:52 06 квітня 2020 р.

Відповісти

... нє , якщо із зомбоящика сам(!) комаровський взбзднув - "..з собаками гуляти дозволили , а з дітьми - ні.." ... то нашім людям чого б теж не взбзднути ?... після як три тижні тихенько сиділи-бзділи по хатам і слухали -дивились отаких ікспердів , які таки вміють насцяти людям в вуха ... та не слухайте ви того "самого" , промийте вуха і ідіть гуляйте з дітьми ... ніхто вам-нам цього не забороняв ... але ...якщо вподобали отак "сидіти на карантині" , то сидіть і бздіть ... Слава Україні ! ...

Олена

06:27 06 квітня 2020 р.

Відповісти

Головне! Забезпечте людей масками ! Засоби захисту мають бути безкоштовними або , як раніше по1,00 грн! Мають бути доступними кожному! Якість має відповідати стандартам! А вже тоді маєте право штрафувати!!!!!

Олена

06:27 06 квітня 2020 р.

Відповісти

Головне! Забезпечте людей масками ! Засоби захисту мають бути безкоштовними або , як раніше по1,00 грн! Мають бути доступними кожному! Якість має відповідати стандартам! А вже тоді маєте право штрафувати!!!!!

Михайло

21:31 05 квітня 2020 р.

Відповісти

Скільки чоловік може їхати в легковій машині??????

Андрій

15:08 05 квітня 2020 р.

Відповісти

А як щодо статті 3 закону України про забезпечення санітарно епідемічного благополуччя населення Фінансування санітарних і протиепідемічних заходів здійснюється За рахунок державного і місцевих бюджетів, коштів підприємств установ та організацій а також позабюджетних коштів. Згідно цього ці органи повинні усіх потребуючих забезпечити масками в першу чергу а тоді накладати штраф за їх відсутність!?

666

15:38 05 квітня 2020 р.

Відповісти

... головний "постачальник" карантинних обмежень НЕ Головний державний санітарний лікар України Ляшко , а конкретний єбітомолог авакян ... спробуйте звернутися за роз'ясненнями до нього ... але ... всі , хто зверталися до нього із отакими запитаннями , радять мати при собі конкретний тюбик із якимось "вазеліном" ... врах.уйте це ... Слава Україні ! ...

Тінь

21:25 05 квітня 2020 р.

Ги ... Ги-ги ... Мені здається чи вам дійсно сподобався той момент "... із вазеліном ..." ??? Ви з таким захопленням розповідаєте ... Хе-хе ...

Марк

13:08 05 квітня 2020 р.

Відповісти

Для чого носити документи - штрафами залатати діру в бюджеті, маски скрізь - підняти надприбутки перекупів які ними торгують (рекомендації WHO вони не читають). Влада яка поставила права тварин вище дітей остаточно озвіріла, міри конвульсивні і багато в чому порушуть Конституцію (ходити не більше двох).В парк не можна - відвідуйте Епіцентри!

666

13:41 05 квітня 2020 р.

Відповісти

... оте ваше "..багато в чому порушують Конституцію.." виникло у вас через носіння маски чи через заборону збиратися більше 2-ох осіб ? ... а де ви побачили остаточно озвірілу владу , що поставила права(?) тварин вище прав дитини ? ... такі от "висновки" (як на мене) людям може пропонувати тіьки конкретний український "бретшнейдер" ... Слава Україні ! ...

666

08:38 06 квітня 2020 р.

Відповісти

... нє , якщо з зомбоящика сам(!) комаровський взбзднув " ..з собаками гуляти дозволили,. а з дітьми - ні.." ... то нашім людям чому б теж не взбзднути ? ... після як три тижні тихенько бзділи по хатам і слухали -дивились отаких ікспердів , які таки вміють насцяти людям в вуха ... та не слухайте того "самого" , промийте вуха і ідіть гуляйте з дітьми ... ніхто вам-нам цього не забороняв ... але ... якщо вподобали отак "сидіти на карантині " , то сидіть і бздіть ... Слава Україні ! ...

666

12:22 05 квітня 2020 р.

Відповісти

... не кажу про "статус" , що люди встановили для тої "особи" (чи групі таких "осіб") , яка виписала-вписала нові обмеження в оту постанову КМУ №211 від 11.03.2020р. ... та впевнений , що встановити( Постановою уряду України !!!) для всіх громадян України віком 60+ статус "потребуючі самоізоляції" із автоматичною забороною отаким "потребуючим" вільного пересування , могла тільки конкретна "особа" ... народжена через с.раку ... та ще й головкою об підлогу вдарена , коли із мамки випала ... для таких "осіб" Конституція України -- папір до дупи ... бачили очі ЩО купляли ? .. то ж -- їжте хоч повилазьте ... Слава Україні ! ...

666

10:55 05 квітня 2020 р.

Відповісти

... за мого життя багато було усіляких епідемій ... та пропаган.дони за часів срср чомусь (?!) не включали по країні ніякі "карантини" , щоби завадити людям відсвяткувати Великдень ... то , чи вони були дурніші , чи таки розумніші за нинішніх ? ... Слава Україні ! ...

666

10:27 05 квітня 2020 р.

Відповісти

... ".. і тебе вилікують , і мене теж вилікують .."... нас всіх певне хочуть НЕ вилікувати , а залікувати ... ( чи таки -- залякати ?) ... бо отой перелік , що оті єб.ітомологи називають заходами проти поширення інфекції , все більше стає схожий на ті "переліки" правил поведінки , які писалися-встановлювалися фашистами для в'язнів концтаборів ... от в мережі є така картинка -- стоїть хлоп і за яйці тримається , а його кіт до нього промовляє : " Ви мені теж спочатку гуляти забороняли .. а потім взагалі -- кастрували.." ... то ж -- тримайтеся , люди , за яйця ... ( в кого вони ще є) ... Слава Україні ! ...

Тарас

22:17 04 квітня 2020 р.

Відповісти

А квадроциклом можна їздити у ліс?

Юрій

21:37 04 квітня 2020 р.

Відповісти

Я зауважив , що у мій магазин зайшла людина без маски - які мої дії ?

твоя нова поліція

23:26 04 квітня 2020 р.

Відповісти

накашляти йому в обличча

Юрій

21:37 04 квітня 2020 р.

Відповісти

Я зауважив , що у мій магазин зайшла людина без маски - які мої дії ?

твоя нова поліція

23:28 04 квітня 2020 р.

Відповісти

застосувати біологічну зброю проти порушника

Юрій

21:37 04 квітня 2020 р.

Відповісти

Я зауважив , що у мій магазин зайшла людина без маски - які мої дії ?

твоя нова поліція

23:25 04 квітня 2020 р.

Відповісти

негайно вибігти із криком ААААААААААААААААААА!

До теми

16:14 27 травня 2020 р.

З наступного тижня у Львові відновлять роботу екобуси: графік стоянок

Уже з початку наступного тижня відновлять роботу мобільні пункти збору відпрацьованих батарейок, ламп та термометрів, що містять ртуть. Про це інформують в управлінні екології та природних ресурсів.

Рубрика: Ситуації

11:18 27 травня 2020 р.

Прикордонники вимірюватимуть температуру всіх, хто в'їжджатиме з ЄС

Європейський Союз передав засоби індивідуального захисту Державній прикордонній службі України, яка є першою контактною точкою для подорожуючих, котрі в’їжджають в Україну.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Львівська ОТГ: "за" і "проти"

Рубрика: Політика

Україномовні медіа в Україні

Рубрика: Політика

Заборони у законопроєкті №2693 "Про медіа"

Рубрика: Політика

Владислав Орлов виграв суд у Львові

Рубрика: Економіка

Свобода слова. Правдивого чи й брехливого?

Рубрика: Політика

Всі відео розділу