У Львові міська влада відкоригувала свіжі заборони Уряду

22:18 3 квітня 2020 р.

  • 1

Сьогодні, 3 квітня, на засіданні комісії ТЕБ і НС прийняли рішення про функціонування деяких суб’єктів підприємництва у Львові.

Йдеться про важливі підприємства, необхідні для забезпечення потреб населення, зокрема, майстерні з шиномонтажу, хімчистки, пральні, магазини автозапчастин та запчастин для продажу сільськогосподарської техніки. Натомість діяльність деяких закладів заборонили.

«Сьогодні на засіданні комісії ТЕБ і НС було прийняте рішення про дозвіл на функціонування окремим суб’єктам господарювання. В першу чергу це стосується майстерень з шиномонтажу, хімчисток, пралень, магазинів автозапчастин і запчастин для продажу сільськогосподарської техніки. Окрім того, заборонено функціонування фотосалонів, магазинів з канцелярським приладдям і магазинів побутової техніки. Їм дозволено функціонувати лише в режимі доставки товару безпосередньо до домівки замовника», - зазначила очільниця міського штабу з прийняття оперативних рішень в умова загрози епідемії коронавірусної інфекції у Львові Галина Слічна.

Також вона зазначила, що у місті й надалі заборонене функціонування ломбардів.

Також на засіданні комісії ТЕБ і НС затвердили детальний порядок поховань осіб з підозрою на коронавірус або ж тих, хто мав коронавірусну інфекцію. У цьому порядку детально розписано організацію проведення відповідних поховань для близьких померлої людини та всіх працівників ритуальних служб.

Про це інформує пресслужба ЛМР

Нагадаємо, що Уряд з 6 квітня посилив надзвичайну ситуацію у боротьбі проти COVID-19.  Прийняв постанову, яка діятиме до 24 квітня, якщо не буде продовжена у разі необхідності. Таких слів, як "шиномонтаж", "хімчистки", "пральні" в урядовій постанові немає. Зате п.8 забороняє роботу суб’єктів господарювання торговельного і побутового обслуговування населення. Проте постанова Кабміну набуває чинності лише після опублікування в офіційному друкованому виданні.

Коментарі(1)

Серж

15:48 04 квітня 2020 р.

Відповісти

Основним Законом України. У статті 64 Конституції України вичерпно визначено такі випадки, а саме передбачено, що в умовах воєнного або надзвичайного стану можуть встановлюватися окремі обмеження прав і свобод людини із зазначенням строку дії цих обмежень, та визначено ряд прав і свобод, які не можуть бути обмежені за жодних обставин Рішення Конституційного Суду України у справі від 9 липня 2007 року № 6-рп/2007. Право на свободу та особисту недоторканність не є абсолютним і може бути обмежене, але тільки на підставах та в порядку, які чітко визначені в законі.Рішення Конституційного Суду України у справі 11 жовтня 2011 року № 10-рп/2011 Конституційний Суд України вважає, що обмеження щодо реалізації конституційних прав і свобод не можуть бути свавільними та несправедливими, вони мають встановлюватися виключно Конституцією і законами України, переслідувати легітимну мету, бути обумовленими суспільною необхідністю досягнення цієї мети, пропорційними та обґрунтованими, у разі обмеження конституційного права або свободи законодавець зобов’язаний запровадити таке правове регулювання, яке дасть можливість оптимально досягти легітимної мети з мінімальним втручанням у реалізацію цього права або свободи і не порушувати сутнісний зміст такого права.Рішення Конституційного Суду України від 1 червня 2016 року № 2-рп/2016 Відповідно така свавільна Постанова КМУ є антиконституційною. А чи виконувати чи ні її це вже справа кожного....

До теми

16:14 27 травня 2020 р.

З наступного тижня у Львові відновлять роботу екобуси: графік стоянок

Уже з початку наступного тижня відновлять роботу мобільні пункти збору відпрацьованих батарейок, ламп та термометрів, що містять ртуть. Про це інформують в управлінні екології та природних ресурсів.

Рубрика: Ситуації

11:18 27 травня 2020 р.

Прикордонники вимірюватимуть температуру всіх, хто в'їжджатиме з ЄС

Європейський Союз передав засоби індивідуального захисту Державній прикордонній службі України, яка є першою контактною точкою для подорожуючих, котрі в’їжджають в Україну.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Львівська ОТГ: "за" і "проти"

Рубрика: Політика

Україномовні медіа в Україні

Рубрика: Політика

Заборони у законопроєкті №2693 "Про медіа"

Рубрика: Політика

Владислав Орлов виграв суд у Львові

Рубрика: Економіка

Свобода слова. Правдивого чи й брехливого?

Рубрика: Політика

Всі відео розділу