З 1 березня польські фермери заблокують ще кордон з Литвою

09:09 23 лютого 2024 р.

Фото до новини

Аграрії повідомили про блокаду переходу у Будзісько на польсько-литовському кордоні. Не виключено, що литовські фермери також приєднаються до протесту і перекриють рух зі свого боку.

Про це інформує InPoland, пише DailyLviv.com 

Кароль Пєчинський, координатор протесту польських фермерів на кордоні з Литвою, заявив, що акція має на меті припинити явище так званої зернової каруселі. За словами аграрія, українське зерно ніби транзитом потрапляє до Польщі через Люблінське або Підкарпатське воєводство. Далі машина прямує до Литви. Після перетину польсько-литовського кордону транспорт більше не відстежується польськими службами. На території Литви документи на зерно змінюють, після чого вантажівка повертається до Польщі. Вантаж стає товаром євроспільноти, а отже може вільно ввозитися до країни. Пєчинський вважає, що таким чином відбувається обхід ембарго, яке Польща запровадила 15 вересня на імпорт зерна з України.

Читайте також: Пункти пропуску на кордоні з Україною стануть об'єктами критичної інфраструктури - Туск

Блокада в Будзісько має розпочатися в п’ятницю, 1 березня, о 10:00 і триватиме тиждень. В акції візьмуть участь фермери з Вармінсько-Мазурського та Підляського воєводств.

Головною вимогою протестувальників на польсько-литовського кордону є приєднання Литви до транзитної програми ЄС.

До протесту в Будзісько мають приєднатися литовські фермери, бо частина зерна опинилася на їхньому ринку, і очікується, що вони також постраждають від падіння цін. За словами активістів AgroUnia, акція проти зернової каруселі відбудеться також на польсько-німецькому кордоні.

Читайте також: Альтернатива польській блокаді. Україна формує баржеві каравани на Дунаї

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів