ВРУ підтримала відновлення територіальної цілісності Інгушетії

12:14 23 лютого 2024 р.

Фото до новини

Верховна Рада визнає право інгуського народу на створення незалежної держави та відновлення територіальної цілісності Інгушетії та засуджує злочини Російської Федерації проти інгушів.

Про ухвалення відповідної постанови №10344 повідомив  народний депутат із парламентської фракції «Європейська солідарність» Олексій Гончаренко, пише DailyLviv.com.

Так, у документі зазначається, що в 1944 році радянський тоталітарний режим протиправно ліквідував Чечено-Інгуську Автономну Радянську Соціалістичну Республіку, провів насильну масову депортацію інгушів за межі історичних етнічних кордонів інгуського народу, свавільно включив частину його національної території до інших адміністративно-територіальних одиниць СРСР та здійснював цілеспрямоване заселення земель Інгушетії представниками інших народів.

Читайте також: Верховна Рада визнала Чеченську Республіку Ічкерія тимчасово окупованою Росією

У зв’язку з цим Верховна Рада визнає право інгуського народу на самовизначення та створення незалежної суверенної національної держави.

Український парламент засуджує масову депортацію інгушів у 1944 році, розчленування національної території інгуського народу, руйнування інгуської національної ідентичності, масові вбивства інгушів у 1992 році, політичні репресії та інші злочини, здійснені правлячим режимом Російської Федерації з метою геноцидного знищення інгуської нації.

До теми:

Одна республіка і 5 областей хочуть вийти зі складу РФ: Ерзянь Мастор

Курильські острови окуповані Росією: Україна підтримала позицію Японії

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів