Військові будують та облаштовують на Львівщині казарми за стандартами НАТО

17:55 24 грудня 2016 р.

Фото до новини


Фото: прес-служба міністерства оборони України

В 184-му Навчальному центрі Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного в селищі Старичі на Львівщині, відбулася презентація масштабного проекту з нарощування казармено-житлового фонду.

«На Львівщині військові будують та облаштовують казарми, що відповідають стандартам НАТО», – повідомили сьогодні, 24 грудня, в прес-службі міністерства оборони України, де також поінформували: «В 184-му Навчальному центрі Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного в селищі Старичі на Львівщині, відбулася презентація масштабного проекту з нарощування казармено-житлового фонду». 

Про першочергові заходи, етапи виконання робіт і перспективні напрямки розповіли на брифінгу в Старичах представники Центру й начальник Яворівської КЕЧ району – підполковник Федір Савицький, які також поділилися думками щодо впровадження, адаптації та розвитку подібних проектів на загальнодержавному рівні. Зокрема, заступник начальника Центру по роботі з особовим складом, підполковник Володимир Безбородов зазначив: «Ідея відновлення казарм народилася ще до війни. Як тільки наш Центр розпочав підготовку військових спеціалістів за багатьма спеціальностями, відразу ж постало питання – де розміщувати особовий склад: викладачів, інструкторів, обслуговуючий персонал і, звісно, курсантів? На перших порах нас виручали наметові містечка, однак, з часом ми зрозуміли аби навчання тривало успішно, необхідно створити належні умови для проживання. Саме тому, на початку цього року ми поставили собі за мету одне амбітне завдання – переселити людей до казарм якомога швидше».

Підполковник Володимир Безбородов також продемонстрував журналістам будівлю, яка десять років стояла на «консервації», й  розповів: «Тут повністю замінені покрівля, вікна, усі комунікації, проведено капітальний ремонт усіх приміщень всередині, а також відновлено фасад. Передбачено облаштування кімнат для командирського складу, класи підготовки, шістнадцяти кімнат особистої гігієни, майже трьох десятків кубриків тощо. Загалом маємо таку надію, що тут доволі комфортно розмістяться близько восьмиста військовослужбовців Центру, які забезпечують навчальний процес».

Натомість підполковник Федір Савицький представив ще один досить цікавий варіант вирішення житлової проблеми – збірно-щитову казарму кубрикового типу – й наголосив: «Перш за все, хочу зазначити на тому, що це приміщення збудовано власними силами КЕЧ та Центру, тобто ми не наймали жодних підрядних організацій, а все зробили самі. Такий підхід дозволив нам зекономити майже чотири мільйони гривень, а собівартість будівлі склала дещо більше 2,5 мільйонів гривень. Можу із впевненістю сказати про те, що це перша за 25 років казарма в Збройних силах України, яку були зведено коштом оборонного відомства. До кінця року плануємо запустити в експлуатацію ще одну таку казарму. Якщо ж говорити про стандарти НАТО, то вона, переконаний, відповідає усім стандартам.

Представники Центру також запевнили, що в таких будівлях проживатимуть військовослужбовці перемінного складу, які приїжджатимуть на навчання. Про це повідомили сьогодні, 24 грудня, в прес-службі.міністерства оборони України, де також опублікували фоторепортаж зі Старичів.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів