В Умані немає де заховати від російських повітряних атак понад 30 тисяч хасидів

13:48 17 серпня 2023 р.

Фото до новини

Цьогоріч для паломників-хасидів в Умані організували сайт та гарячу лінію, через яку відбувається інформування про особливості прощі, правила перебування, а також надається цілодобова підтримка.

Державна служба України з етнополітики і свободи совісті провела засідання робочої групи щодо проблемних питань організації заходів, пов’язаних з щорічним паломництвом брацлавських хасидів до могили Нахмана Брацлавського в Умані. Про це інформує Dailylviv.com.

Традиційно на юдейський Новий рік тисячі хасидів зі всього світу з’їжджаються до могили свого цадика Нахмана Брацлавського, який заповідав їм цю щорічну прощу. Попри наполегливі рекомендації паломникам максимально утриматися від прощі до Умані, враховуючи війну, регулярні масовані обстріли нашої країни та можливі провокації з боку росії, хасиди сприймають цю подорож як свій релігійний обов’язок. Природно, що приїзд такої кількості прочан у воюючу країну вимагає серйозних безпекових, логістичних, медико-санітарних та інших зусиль заходів з боку державних органів.

Про готовність прийняти понад 30 тисяч прочан поінформували представники міської й обласної влади, силових структур, прикордонники, дипломати, митники. Першочергові питання, які наразі вирішуються — це порядок вʼїзду та реєстрації, забезпечення безпеки паломників, доброустрій мікрорайону, умови проживання, харчування паломників, створення їм гідних умов для виразу своїх релігійних почуттів.

Мер Умані Ірина Плетньова вказала на ті виклики – передовсім безпекові – які стоять перед організаторами прощі. Адже убезпечити укриттями від рашистських обстрілів таку кількість людей, які до того ж сконцентровані на порівняно малій площі, практично неможливо.

Однак і центральні, і місцеві органи влади накопичили значний досвід організації прощі й зуміли врегулювати питання, які здавалися нерозв’язними. Цьогоріч для паломників-хасидів в Умані організували сайт та гарячу лінію через яку відбувається інформування про особливості прощі, правила перебування, а також надається цілодобова підтримка.

Голова ДЕСС Віктор Єленський висловив впевненість, що всі служби, які залучені до організації заходів, пов’язаних з щорічним паломництвом, зроблять все необхідне для належного проходження прощі.

У ПП Краківець викрито хасида-паломника, який вдавав українця

Ракетний удар по Львову: по допомогу вже звернулися 80 мешканців

Після ракетної атаки на Львів у Ставчанах демонтували два будинки, - Козицький

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів