Вже в третьому селі в одному районі Львівщини запровадили карантинні обмеження

16:34 23 березня 2023 р.

Фото до новини

Влада закликала мешканців утримувати собак на прив’язі або у спеціальних вольєрах. Про вакцинування тварин від сказу нічого не каже.

Про це повідомила пресслужба Дрогобицької РВА, пише Dailylviv.com

У селі Унятичі Дрогобицької громади та його 5 кілометровій зоні запроваджено карантинні обмеження через  виявлення захворювання на сказ у собаки. У четвер, 23 березня, таке рішення прийняли на засіданні Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Дрогобицькій районній військовій адміністрації. Триватиме він до 22 травня 2023 року за умов відсутності нових випадків захворювання тварин сказом. 

Це вже третє село у Дрогобицькому районі, де з початку року впровадили карантин через виявлений сказ у тварин. 6 січня карантин запровадили у селі Доброгостів, а 9 березня - у селі Грушів. 

Як повідомив начальник Дрогобицького районного управління ГУ ДПСС у Львівській області Юрій Гарбузинський, внаслідок розслідування встановлено, що собака у селі Унятичі був на постійному прив’язі. За день до його загибелі працівниками ветеринарної служби було оглянуто тварину і встановлено, що «у собаки були судорожні, мимовільні рухи нижньої щелепи, слинотеча, собака не приймав їжу та воду. Зіниці не збільшені. Ран від укусів на тварині не виявлено. Агресії не проявляв». 20 березня  власник тварини повідомив про її загибель, також розповів, що напередодні на подвір’ї, де перебував собака, було помічено лисицю. Фахівці Львівської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби підтвердили, що тварина загинула від вірусу сказу.

На місці загибелі собаки провели вимушену дезінфекцію території. 

Для запобігання поширення хвороби ветеринарна служба району проводить обходи прилеглої території. Безпритульних собак та котів, які б могли бути у контакті з твариною, не виявлено. В селі Унятичі проводять вакцинацію всіх сприятливих до сказу тварин. Загалом у селі зафіксовано 284 собак та 153 котів. Станом на сьогодні імунізовано вже 125 собак і 93 котів.

За результатами засідання комісія вирішила, що Дрогобицькому товариству УТМР та ДРТМіР «Лісівник» слід проводити заходи зі зменшення чисельності популяції лисиць у лісових масивах. На час дії воєнного стану відстріл лисиць не проводили, що ймовірно призвело до поширення сказу серед свійських тварин.

Староста Нагуєвицької селищної ради до 31 березня 2023 року повинна забезпечити та провести відлов безпритульних тварин, а також забезпечити виконання комплексного плану заходів щодо ліквідації вогнища сказу серед тварин у селі Унятичі та прилеглих територіях. 

Мешканців закликають організувати утримування собак на прив’язі або у спеціальних вольєрах.

Сказ у кота та собаки на Львівщині: скликають засідання комісії ТЕБ та НС

У Дрогобичі просять власників собак і котів привести їх на безкоштовну вакцинацію від сказу

Ветеринар закликає львів’ян вакцинувати своїх улюбленців від сказу

У Львові вакцинуватимуть тварин через сказ у лисиці

На Львівщині з літака розкидатимуть вакцину від сказу

 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів