Українській артилерії критично бракує передових спостерігачів, – експерт

14:01 3 листопада 2015 р.

В українській армії, на відміну від американської, немає такої артилерійської спеціальності як «передовий спостерігач».

Про це сьогодні, 3 листопада, під час дискусії на тему "Чим відрізняються артилерійські стандарти в українській армії та арміях країн НАТО (3 листопада - День ракетних військ і артилерії України)", яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив експерт з артилерійського озброєння ЗС України Петро П'ятаков.

- Наш факультет в Академії випускав від 50 до 80 спеціалістів-артилеристів в рік. А таких як передовий спостерігач – взагалі немає. Ця спеціальність тільки зароджується.
За його словами, зараз перекваліфіковують з інших спеціальностей.

- Набираємо з піхотних і аеромобільних підрозділів, щоби вони могли поставити завдання артилеристам. Вчимо по-різному. Коли треба було швидко, то цілу батарею збирали за півтора тижні і відправляли на фронт. А там вони доучувалися. А зараз, під час перемир’я, місяць-два, - каже він.

За словами  офіцера вогневої підтримки роти, 2-й лейтенанта ЗС США Тімоті Скота (Timothy Scott), в армії якої є така спеціальність, у них передового спостерігача навчають довго.

- Спочатку вони вчаться 10 тижнів. Потім на базі – ще 6 тижнів. А після цього їх прикріплюють до старшого спостерігача. Вони вважаються молодшими спостерігачами. І вони ще вчаться 10 тижнів, - каже він.

За словами американського офіцера, щоби стати передовим спостерігачем, потрібно вміти правильно інтерпретувати карти та вміти користуватися такими базовими приладами, як компас.

- Зараз ми відбираємо з українських рот найбільш кмітливих солдатів і вчимо їх базовим речам. Є солдати, які вже мають певні знання, є і такі, яких треба вчити з азів, - каже Тімоті Скот.

За його словами, під час навчань «Fearless Guardian» він давав певні завдання українським військовослужбовцям, і вони виконували їх на відмінно.

Український артилерист вважає, що передовим спостерігачем треба народитися.

- Ця людина повинна добре і швидко рахувати. У нас - багато розрахунків. Рахувати доводиться часто не те що без калькулятора, а інколи і без олівця та папірця, в голові. Ця людина має бути спостережливою, помічати невеличкі зміни. Вивчити цю місцевість спочатку на карті, потім – реально на місцевості. Він повинен вміти вимірювати відстань без приладу, - каже Петро П’ятаков.


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

14:44 16 травня 2021 р.

У Білорусі треба буде заплатити за перетин кордону з Україною

З 1 червня місцевий збір за перетин транспортними засобами кордону при виїзді з Білорусі запровадять Гомельська і Гродненська області. Це рішення пояснюють боротьбою з коронавіурсом.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Презентація проєкту «Порфирій Бажанський. Від рукопису до аудіосеріалу»

Рубрика: Культура

Рейдерське захоплення 1,5 га дороги та приватних ділянок у Давидівській ОТГ

Рубрика: Кримінал

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу