У пунктах пропуску на кордоні запрацювала система біометричного контролю

11:55 1 січня 2018 р.

Фото до новини


Фото: dpsu.gov.ua

Відсьогодні, 1 січня, в пунктах пропуску на державному кордні у повному обсязі запрацювала система фіксації біометричних даних іноземців та осіб без громадянства.

Про це повідомили в Держприкордонслужбі, де також розповіли: «Система біометричного контролю розгорнута Державною прикордонною службою України на виконання указу Президента України №256 «Про рішення Ради національної безпеки та оборони України від 10 липня 2017 року «Про посилення контролю за в’їздом в Україну, виїздом з України іноземців та осіб без громадянства, додержання ними правил перебування на території України» від 30 серпня 2017 року. Вона є однією з підсистем відомчої автоматизованої системи прикордонного контролю».

«Запуск системи фіксації біометричних даних – це ще один крок щодо покращення безпекової складової при перетинанні кордону та вдосконалення системи прикордонного контролю. Адже головна її мета – забезпечення національної безпеки країни, посилення контролю за в'їздом та виїздом з України іноземців та осіб без громадянства, додержанням ними правил перебування на території нашої держави», – поінформували також у ДПСУ.

«Працівники Держприкордонслужби фіксують відбитки п’ятьох пальців правої руки. Обов’язкову фіксацію біометричних даних застосовують у відповідності до визначеного МЗС переліку 70 країн, у тому числі – Російської Федерації, які віднесено до категорії ризику. Решта іноземців – за результатами аналізу та оцінки ризиків», – розповіли також у ДПСУ.

«При повторному перетині особою кордону здійснюватиметься процес ідентифікації особи. При цьому інспектор бачитиме чи здавала людина свої біометричні дані і здійснюватиме їх перевірку. У разі не збігу даних особу буде направлено на додатковий контроль для з’ясування обставин», – повідомили також у ДПСУ.

«Відповідно до вимог закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» визначено категорії іноземців та осіб без громадянства, які звільняються від фіксації біометричних даних. Це, насамперед, глави держав і урядів зарубіжних країн, члени парламентських та урядових делегацій, особи до 18-річного віку, круїзні туристи, члени екіпажів транспортних засобів, дипломатичний персонал, посадові особи міжнародних організацій», – поінформували також у ДПСУ.

«Під час паспортного контролю інспектори Держприкордонслужби здійснюють перевірку паспортних документів іноземців, в тому числі за базами Інтерполу. Далі відбувається зчитування інформації (відбитки пальців) за допомогою рідерів, яка надходить до підсистеми обробки біометричних даних відомства. Крім того, через міжвідомчу інформаційно-телекомунікаційну систему «Аркан» вона надходитить до Національної системи біометричної верифікації та ідентифікації громадян України, іноземців та осіб без громадянства Державної міграційної служби», – розповіли також у ДПСУ.

«Для створення цієї системи технічно дообладнано 157 пунктів пропуску та трьох КПВВ на адмінмежі з ТОТ АР Крим. Для цього Держприкордонслужбі було виділено 300 мільйонів гривень. Зокрема, обладнано понад 1200 робочих місць та доукомплектовано більше 400 автоматизованих робочих місць сканерами відбитків пальців, розгорнуто більше 320 нових робочих місць на першій та другій лінії контролю, а також понад 420 в залізничних пунктах пропуску, модернізовано сховище зберігання біометричних даних.

Загалом з початку сьогоднішньої доби за системою фіксації біометричних даних іноземців та осіб без громадянства прикордонники оформили понад 2700 осіб, близько 500 із них – громадян Росії», – повідомили також у прес-службі ДПСУ.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів