У Львові відреставрували 2015 року 130 вікон, 17 брам і 15 балконів

11:12 23 грудня 2015 р.

Фото до новини


Фото: прес-служба Львівської міськради

Реставраційно-ремонтні роботи покрівлі музею сакральної барокової скульптури Йогана Георга Пінзеля на площі Митній та даху церкви святого Іоанна Золотоустого на вулиці Лисенка тривають.

«Упродовж 2015 року відреставровано 15 балконів, 130 вікон та 17 брам в будинках в історичній частині Львова», – повідомили сьогодні, 23 грудня, «Щоденному Львову» в прес-службі міської ради, де також поінформували:

«Також зроблено великий об’єм робіт зі спорудження Музею тоталітарних режимів «Територія терору», розпочато консервацію синагоги «Золота Роза» тощо. Подаємо короткі підсумки 2015 року у напрямку збереження історичної спадщини:

Реставрація сходових кліток, балконів, вікон та брам. За спільного фінансування міста, Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) та мешканців відреставровано одну сходову клітку на вулиці Левицького (№10), 15 балконів, 130 вікон та 17 брам в будинках в історичній частині Львова.

Відновлення двориків та сходових кліток. Спільно з «GIZ» відремонтовано чотири внутрішні двори в історичній частині міста на вулиці Газовій (№6), Лепкого (№7), Шопена (№3), Мулярській (№7) та Кониського (№№3-5). Двори обирались на конкурсній основі, умова – ініціативність мешканців та готовність долучитися фінансово. За цією ж схемою відреставрували сходову клітку на вул.Левицького (№10). 

Упорядковуємо Личаківський цвинтар. У рамках українсько-польського проекту відреставровано 11 надгробків на Личаківському цвинтарі. Усі роботи фінансувало міністерство культури та національної спадщини Польщі. За кошти, отримані від господарської діяльності музею «Личаківський цвинтар», відреставровано ансамбль другої вхідної брами (1898 року). За кошти меценатів відреставровано каплицю Бачевських та гробницю родини Домсів, відреставровано 13 надгробків.

Відновлюємо вітражі. Відреставровано унікальний 11-метровий вітраж на сходовій клітці у будинку №6 на вулиці Герцена. Збережена частина вітража складається з понад 1 тисяч окремих елементів, різних за своєю формою, кольором і структурою. Розпочато реставрацію вітражів у будинку колишньої торгово-промислової палати на пр. Шевченка (№№17/19). Відреставрований вітраж в будинку середньої школи №6. 

Єврейська спадщина в місті. Розпочато реставрацію і консервацію синагоги «Турей Загав» («Золота Роза»). Заплановано консервацію частково збережених стін та фундаментів.

Завданням проекту є збереження залишків будівлі, захист їх від подальшого руйнування та їх експонування. Розпочато впорядкування простору Бейт Гамідрашу (навчальної школи), що знаходився поруч, та створення відкритого громадського простору з меморіальною інсталяцією «Увіковічнення».

Відреставровані опори. На проспекті Свободи повернули відреставровані історичні опори зовнішнього освітлення. Проведено реставрацію 13 опор, ще 9 заплановано відновити в наступному році. Відновлено втрачені елементи опор, пофарбовано  в оригінальний сірий колір, на ліхтарях влаштовано герб міста, який був виготовлений за зразком, що зберігся на одній з опор.

Доглядаємо за фасадами. Відреставровано скульптуру відомого скульптора ХІХ століття Леонардо Марконі на фасаді будинку на вулиці Франка (№2). Відновлено скульптурний декор аттика головного фасаду будівлі-пам'ятки архітектури на вулиці Коновальця (№37). Проведено реставрацію скульптурної групи на вулиці Листопадового Чину (№12). Проведено реставрацію фасадів будинків на вулиці Театральній (№7 та №12) і пл. Ринок (№18).

Ремонти в музеї Пінзеля. Тривають реставраційно-ремонтні роботи покрівлі музею сакральної барокової скульптури Йогана Георга Пінзеля на площі Митній та даху церкви святого Іоанна Золотоустого на вулиці Лисенка. Завершено реставрацію даху церкви Вознесіння Господнього на вулиці Старознесенській.

Бережемо сакральні споруди. В рамках польсько-української співпраці закінчено реставрацію стінопису в основній наві Вірменської катедри, виконано значний обсяг реставраційних робіт колони святого Христофора у Вірменському дворику. Тривають консерваційні роботи стінопису храму святих апомтолів Петра і Павла (колишній костел єзуїтів). Відреставровано монумент пам'яті повстанцям на горі Страт.

Модернізуємо площу Митну. Розпочато реконструкцію площі Митної та реставрацію музею Пінзеля. Нове життя вони отримають орієнтовно за 1-1,5 роки. Реконструкція площі передбачає її пониження, заміну верхнього покриття та усіх комунікацій, оновлення фонтану, влаштування вуличних меблів та висадку нових зелених насаджень. 

Тут планують облаштувати «сухий» фонтан. Станом на кінець року, замінено та відремонтовано всі мережі, зроблено бетонну підготовку фонтану та його інженерну технологію. Продовження і закінчення робіт – у 2016 році.

Споруджуємо Музей тоталітарних режимів. Між проспектом Чорновола й вулицею Джерельною розпочали будівництво модерного інтерактивного Музею тоталітарних режимів «Територія терору», який повинен складатися з чотирьох частин: «Аванзони», «Алеї тоталітаризму», «Пересильної тюрми №25» та автостоянки. Орієнтовна площа забудови – 805 квадратних метрів. Станом на кінець 2015 року тут завершують зовнішні будівельні роботи. Завершити роботи повністю планують до кінця першого кварталу 2016 року. Йдеться про облаштування внутрішнього освітлення, встановлення камер відеоспостереження та оздоблення інтер’єру.

Сучасна архітектура в місті. Розпочато будівництво багатофункціонального відкритого інформаційно-ресурсного центру імені Митрополита Андрея Шептицького (бібліотеки). Бібліотека стане однією із частин студентського містечка УКУ, що на вулиці Козельницькій. Завершили весь бетонний каркас бібліотеки, а завершити будівництво повністю планують наступного року».

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів