У Львівському скансені застосують новий метод для збереження дерев’яної архітектури

16:05 8 листопада 2024 р.

Фото до новини

Дерев'яна архітектура є одним із найбільш уразливих видів культурної спадщини в Україні, оскільки пожежі часто вщент знищують такі об’єкти.

Про це інформує пресслужба ЛМР, пише DailyLviv.com.

У листопаді стартував проєкт міжнародної співпраці, що об’єднав зусилля науковців Музею народної архітектури і побуту у Львові ім.Климентія Шептицького та міжнародних партнерів, зокрема організації Oxford Brooks University in UK та World Heritage Watch, в рамках Програми співпраці з порятунку культурної спадщини України.

Читайте також: У Львові згоріла гуцульська гражда у Музеї народної архітектури та побуту (відео)

Дерев'яна архітектура є одним із найбільш уразливих видів культурної спадщини в Україні, оскільки пожежі часто вщент знищують такі об’єкти. Також пряму загрозу становлять руйнування від воєнних дій чи відсутність охоронної та пожежної систем. А брак державного фінансування на дослідження таких об’єктів та їх реставрацію ставить цю частину культурної спадщини України в статус такої, що зникає.

Завантажити фото

Архітектурні об’єкти, що будуть задокументовані в рамках проєкту, включають давні житлові будинки, церковні, господарські та громадські будівлі із західної частини України. Це будівлі, що репрезентують традиційні архітектурні стилі і техніки, та яких, наразі, залишилось, ймовірно, всього по кілька екземплярів.

Читайте також: На Стрийщині вщент згоріла церква. Що вдалося врятувати

Проєкт триватиме 15 місяців і фінансується Програмою загроженої дерев'яної архітектури Oxford Brooks University. Програма допомоги містить забезпечення обладнанням для 3D-сканування, яке залишиться в країні і буде використано пізніше для подальших дослідницьких робіт. 3D-сканування дозволяє задокументувати, а надалі реконструювати навіть втрачені будівлі.

Завантажити фото

«Цей проєкт дозволить науковцям та реставраторам розпочати фільмування унікальних дерев’яних архітектурних об‘єктів. Ми зможемо отримати інформацію про архітектурні способи і методи, які вже зникають, і напрацювати архітектурну документацію для будівель, які є винятковими не тільки для української, а й для європейської та світової культурної спадщини», – каже Сергій Ципишев, керівник наукової частини музею, кандидат історичних наук.

Читайте також: На саме Різдво у Львівській області згоріла церква: її гасили пожежники 4-х районів (відео)

«Ми раді, що можемо підтримати українських колег. Кожен має долучатись своїм внеском допомоги, адже навіть найменша допомога є цінною. росія веде війну на знищення українців, їх незалежності як нації. Саме тому дуже важливо, щоб ми зберегли культурну спадщину країни, оскільки це свідчення цієї незалежності та самоідентифікації», – коментує Стефан Дьомпке, голова організації World Heritage Watch.

Львівський скансен став учасником програми з порятунку та збереження дерев’яної архітектури в Україні
Львівський скансен став учасником програми з порятунку та збереження дерев’яної архітектури в Україні
Львівський скансен став учасником програми з порятунку та збереження дерев’яної архітектури в Україні

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів