Голодомор - геноцид українців. Від Сталіна до Путіна

16:24 23 листопада 2024 р.

Фото до новини

Сталін у XX столітті та Путін у XXI вдалися до геноцидів, бо інші методи упокорення українського народу не спрацювали.


Український інститут національної пам’яті відкрив виставку «Україна 1932–1933. Геноцид голодом», яка розповідає про одну з найстрашніших трагедій в історії нашого народу — Голодомор 1932–1933 років, що був геноцидом українців. Про це повідомлено на сайті Українського інституту національної пам’яті, пише DailyLviv.com.

Виставка розташована на експозиційних конструкціях УІНП у сквері біля станції метро Контрактова площа. 

Ця виставка висвітлює масштаби злочину, організованого радянською владою для знищення української нації,  пояснює, чому Голодомор є геноцидом, та нагадує про важливість збереження історичної пам’яті. Завдяки історичним фотодокументальним фактам відображеним на виставці можна зрозуміти весь масштаб трагічних подій 1932–1933 років.

Експозиція покликана не лише вшанувати пам’ять мільйонів загиблих, але й привернути увагу до важливості визнання Голодомору геноцидом на міжнародному рівні.

Голодомор-геноцид 1932-1933 років, влаштований комуністичним режимом Сталіна з метою зламати опір українців, знищити українську ідентичність і пам’ять про українську державність, перетворити селян на колгоспних рабів і отримати необмежений доступ до продовольчих ресурсів, досі є одним з найжахливіших у ХХ столітті злочинів проти людства.

За наказом влади спеціальні продзагони вилучали в людей усі запаси збіжжя та харчів. На господарства накладалися натуральні штрафи. Села, які не виконували нереальні плани хлібозаготівлі, заносили на «чорні дошки», що означало повну блокаду населеного пункту і приречення на голодну смерть. Виїзд з України також був закритий.

У червні 1933 року смертність досягла епогею. Людей просто звозили в ями за селом, бо й ховати не було кому. Траплялися випадки канібалізму.

Сталін у XX столітті та Путін у XXI вдалися до геноцидів, бо інші методи упокорення українського народу не спрацювали. Сталін організував тотальну конфіскацію харчів, блокаду, посилив терор. Путін застосовував повномасштабне вторгнення, яке проявилося звірствами, порушеннями міжнародних законів та звичаїв ведення війни з боку російських військ. Складовими геноцидної політики РФ проти України стали терор, масові вбивства, умисні напади на укриття, шляхи евакуації та гуманітарні коридори, бомбардування житлових районів, сексуальне насильство, воєнні облоги, депортації (насильницьке переміщення українців, зокрема дітей).

В умовах нинішньої російської агресії наша пам’ять про Голодомор 1932–1933 років є чинником суспільної мобілізації українців і світової спільноти для протидії агресору. 

Про причини і наслідки Голодомору 1932-1933 років розповідає новий історичний ролик, підготовлений Українським інститутом національної пам’яті напередодні Дня пам’яті жертв голодоморів. Ролик завершив цикл, присвячений трьом штучним голодам, які пережили українці за радянської влади.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів