Україну цьогоріч залишать ще пів мільйона осіб
10:32 8 листопада 2024 р.
Тривала війна та значний дефіцит електроенергії зумовлюватимуть продовження зовнішньої міграції.
Про це йдеться у "Інфляційномузвіті" Національного банку України (жовтень 2024 року), пише DailyLviv.com.
"Улітку 2024 року реалізувався ризик більшого відпливу мігрантів за кордон, ніж раніше передбачалося, унаслідок дуже складної енергетичної ситуації", - йдеться в огляді.
Тому припущення щодо чистого відпливу зовнішніх мігрантів у 2024 році погіршено порівняно з попередніми оцінками (до близько 500 тис. осіб). У липні НБУ очікував 400 тисяч.
Водночас більший відплив у поточному році означає скорочення кількості тих, хто планує та має можливість виїхати, тому у 2025 році відплив мігрантів припускається меншим, ніж раніше передбачалося (близько 200 тис. в порівнянні з 300 тис., які НБУ очікував у липні).
Як і раніше, очікується, що чисте повернення мігрантів в Україну почнеться у 2026 році, проте через адаптацію на новому місці та поступовість нормалізації економічних умов в Україні, повернення буде дещо меншим, ніж очікувалося раніше (близько 200 тис. осіб). У липні НБУ передбачав повернення 400 тис. осіб.
"Ризики більшого відпливу мігрантів за кордон та меншого їх повернення й досі переважають. Через довшу тривалість перебування українців за кордоном їхня адаптація в країнах-реципієнтах зростає, що містить ризики як для їх повернення, так і додаткового виїзду тих, хто зараз перебуває в Україні, з метою об’єднання родин за кордоном", - йдеться в огляді.
Це негативно впливатиме на пропозицію робочої сили на ринку праці та скоротить потенційний споживчий попит. Збільшення потреб економіки у кваліфікованій робочій силі призведе до подальшого посилення диспропорцій на ринку праці та стимулюватиме зростання зарплат вище за зростання продуктивності в окремих секторах, зазначили в НБУ.
Нагадаємо, населення України зменшилося на понад 10 мільйонів осіб.
Також прогнозують, що до 2051 року українців буде лише 25 млн.
До того ж Україна стала країною з найвищим рівнем смертності у світі та найнижчим показником народжуваності.
Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook