У Львові пропонують врегулювати правила для руху велосипедів, моноскутерів і самокатів

21:08 3 вересня 2020 р.

Кількість цього транспорту у місті зросла, проте правила щодо їхнього руху нерідко містять колізії.

Для прикладу, у Правилах дорожнього руху немає чіткого тлумачення того, як повинен поводитись велоспедист на пішохідному переході, пише DailyLviv.

- Передбачається, що оскільки перехід пішохідний, то велосипедист повинен переходити його, а не переїздити, – пояснює Матвій Шкотняр, представник Львівської асоціації велосипедистів. – У нашій організації дотримують, власне, такого правила. З іншого боку, немає чіткого припису, який би забороняв велосипедисту їхати по «зебрі». Це правило, а також деякі інші,  що стосуються руху моноскутерів та самокатів, потребують юридичного уточнення. Нам обіцяють, що впродовж року це зроблять.

На думку Матвія Шкотняра, у Львові зараз спостерігається «велосипедний бум»:

- Це підтверджують і продавці (велосипедів - DL), та й у місті ми спостерігаємо більшу кількість людей на велосипедах – зокрема кур’єрів. Все це говорить про те, що потрібно і надалі розвивати систему велодоріжок, щоб цей транспорт не рухався тротуаром чи проїжджою частиною.

При цьому Матвій Шкотняр скептично ставиться до ідеї видачі велосипедистам обов’язкових посвідчень чи сертифікатів після складання іспитів на знання ПДР.

- Така практика справді існує у деяких країнах, але навряд чи вона приживеться у нас. Якщо у Львові молода людина ще погодиться пройти таке навчання, то як ви змусите зробити це літню жительку області, яка змалечку їздить на велосипеді з одного села в інше? Думаю, це нереально, – сказав він.

Цю думку Матвій Шкотняр висловив на засіданні «Куди їде Львівщина на велосипеді: в Європу чи в Азію. Чого бракує велосипедній інфраструктурі регіону?», яке відбулося у Львівському пресклубі.

Замість "розірваних" - у Львові радять будувати велодоріжки "замкненого" циклу.

Велодоріжки Львова – це цинізм стосовно пішоходів і самих велосипедистів – експертка з містобудування та інженерії.

Львівщину перетворюватимуть на зону комфортного велотуризму.

Львівський депутат пропонує запровадити посвідчення велосипедистів для безпечного руху.

 


Відео: Львівський пресклуб

dailylviv.com

До теми

22:32 28 вересня 2020 р.

Отруєння гноївкою: жителі двох сіл Львівщини написали заяви в поліцію і прокуратуру на АПП «Гряда». Готують позов до суду

Хтось вирощує свиней і заробляє великі гроші, а хтось змушений жити у смороді і гнійних відходах. Жителям сіл Гряда і Ситихів увірвався терпець. Вони звернулися із заявами до поліції та прокуратури з вимогою покарати власників АПП «Гряда». Люди кажуть, що саме з цього підприємства трактори ночами вивозять свинячі фекалії, виливаючи їх на землю та в річку.

Рубрика: Ситуації

16:12 28 вересня 2020 р.

Іноземцям дозволено в'їжджати в Україну

З понеділка іноземним громадянам дозволено в'їзд в Україну. Норма в постанові Кабінету Міністрів України №641 про заборону в'їзду іноземців на територію України до 00:00 28 вересня припинила свою дію, - пояснив речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко.

Рубрика: Ситуації

14:18 28 вересня 2020 р.

У Львові загорівся маршрутний автобус "Електрон"

28 вересня о 12:17 до Служби порятунку "101" надійшло повідомлення про горіння автобуса. Пожежа виникла в м. Львові на вул. Величковського, 2 в маршрутному автобусі "Електрон".

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Мікропідприємці у Львові вийшли на захист спрощеної системи

Рубрика: Економіка

Парки Львова: території відпочинку чи забудов

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Кредити Льова повертатимуть ненароджені

Рубрика: Економіка

Медреформа: як довершити

Рубрика: Медицина

Всі відео розділу