Велодоріжки Львова – це цинізм стосовно пішоходів і самих велосипедистів – експертка з містобудування та інженерії

18:17 3 вересня 2020 р.

Фото до новини

Створюючи велосипедні смуги та доріжки, міська влада нехтує елементарними правилами містобудування і безпеки дорожнього руху.


Відео: Львівський пресклуб

Для прикладу, велодоріжка на проспекті Чорновола «впирається» у зупинку громадського транспорту. Бордюр на вулиці Куліша (а в недалекому майбутньому таке буде й на вулиці Мазепи) заважає безперешкодно доставити товар до магазинів і закладів харчування. А для того, щоб облаштувати велосмугу на вулицях Пекарській і Шевченка, зрізують дерева, пише DailyLviv.

- Це безвідповідальність і цинізм стосовно пішоходів, велосипедистів і, врешті, жителів Львова, – вважає Алла Нижник, експертка з містобудування та інженерії, представниця ВО “Батьківщина”. – Влада дуже любить рекламуватися у цій темі. Задля справедливості я би навіть перейменувала Інститут просторового розвитку на «Інститут велорозвитку», а  Автодор на «Велодор»: адже таке враження, що окрім «велосипедних» питань ці структури більше нічим не займаються. Але навіть і це одне питання вони не можуть вирішити фахово. Все роблять за принципом «Маємо купу грошей – будуємо як вдасться, а щось не так – об’їдемо!». І жодної системи, жодного чіткого розуміння: що будують, як будують, для кого.

Алла Нижник також висловила обурення, що у Львові люблять хвалитися професійним велоспортом, проте велотрек СКА сьогодні перебуває у занедбаному стані.

- Ще 30 років тому там було небезпечно не лише для спортсменів, але й навіть - для глядачів. І з того часу цей велотрек не ремонтували. То чим пишатися? – риторично запитала вона.

Крім того, Алла Нижник закликала подбати про жителів області, які традиційно пересуваються на велосипедах.

- Зараз багато розмов про нові велосипедні маршрути, відпочинкові зони. Це прекрасно. Але який у нас відсоток велотуристів і спортсменів порівнянно з тими жителями області, для кого старенький велосипед став звичним засобом пересування? Мізерний! Найперше, треба подбати про велозони біля магістралей, у сільських зонах, вирішити питання з освітленням. У школах слід вивчати правила дорожнього руху. У нас щороку десятки жителів сіл гинуть на неосвітлених дорогах, серед них є неповнолітні. Ось про це треба подбати, насамперед, а вже потім - думати про розваги і відпочинок,– наголосила Алла Нижник на засіданні «Куди їде Львівщина на велосипеді: в Європу чи в Азію. Чого бракує велосипедній інфраструктурі регіону?», яке проходило у Львівському пресклубі.

Львівський депутат пропонує запровадити посвідчення велосипедистів для безпечного руху.

У Львові пропонують врегулювати правила для руху велосипедів, моноскутерів і самокатів.

Львівщину перетворюватимуть на зону комфортного велотуризму.

 

Замість "розірваних" - у Львові радять будувати велодоріжки "замкненого" циклу.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів