У Львові готуватимуть собак-візитерів для дітей і літніх людей

08:28 22 серпня 2018 р.


Фото: city-adm.lviv.ua

У міськраді запевнили: «У Львові на базі комунального підприємства «Лев» розпочали навчання першого собаки-відвідувача (візитера)».

Про це повідомили в прес-службі Львівської міськради, де також розповіли: «У комунальному підприємстві «Лев» найближчим часом планують підготувати двох песиків для виконання такої місії. Завданням собак буде спілкуватися з дітьми з обмеженими можливостями та літніми людьми, які потребують контакту із тваринами. У світі така практика уже розвинута в багатьох країнах, зокрема у США та Німеччині, Україна ж лише починає робити перші кроки в цьому напрямку».

Директор комунального підприємства «Лев» Оксана Кошак пояснила «У ЛКП «Лев» є доволі багато собак, яких рятують та забирають люди, не зважаючи на те, що часом ці тварини можуть мати певні проблеми з фізичним чи психічним станом. Але й тварини можуть, у свою чергу, бути дуже корисними людям, в тому числі тим, що мають аналогічні проблеми». Тому після проходження профільного навчання у Луцьку, команда «Лева» вирішила підготувати першого собаку-візитера. До того ж, серед підопічних ЛКП «Лев» якраз був потрібний кандидат».

«Міні-лайка Лола потрапила на підприємство два місяці тому. Невідомо, чому вона опинилася на вулиці, проте там, на жаль, тваринка стала жертвою ДТП. У неї діагностували перлом тазу. На щастя, ветеринарні лікарі ЛКП «Лев» змогли вилікувати Лолу і знову поставили її на лапки: Лола активна, бігає, стрибає, і абсолютно здорова», – поінформували також у міськраді.

Кінолог ЛКП «Лев» Володимир Вань розповів: «Є критерії відбору тварини для такої функції, як собака-візитер. Такий собака повинен бути виваженим та спокійним. Спокійно реагувати на людей, їжу, інших тварин, різноманітні подразники. Лола добре піддається навчанню, добре ставиться до дітей. Загалом, навчання такого собаки триватиме кілька місяців. За цей час ми збиратимемо круглі столи з психотерапевтами, аби краще вивчити їхні потреби, і, відтак, оптимально планувати навчання собак. Працюватимемо на зустрічах у зв’язці з психологом, реабілітологом. Завданням такого собаки буде розслабити людину, принести позитивні емоції, подарувати радість».

«Після двох років такої служби собаку прилаштують у родину, яка його уподобає», – повідомили також у прес-службі Львівської міськради.

dailylviv.com

До теми

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Презентація проєкту «Порфирій Бажанський. Від рукопису до аудіосеріалу»

Рубрика: Культура

Рейдерське захоплення 1,5 га дороги та приватних ділянок у Давидівській ОТГ

Рубрика: Кримінал

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу