У Львівському прес-клубі розповіли про військову підготовку НАТО

16:13 3 листопада 2015 р.

Українська та американська армії відрізняються мотивацією військовослужбовця. Зате в принципах навчання великих відмінностей немає.

Про це сьогодні, 3 листопада, під час дискусії на тему:  "Чим відрізняються артилерійські стандарти в українській армії та арміях країн НАТО (3 листопада – День ракетних військ і артилерії України)", яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив експерт з артилерійського озброєння ЗС України Петро П'ятаков.

- У них там людина підписує контракт і сумлінно вчиться. А в нас, хіба, в добровольчих батальйонах відчувалася мотивація. Всі інші просто йдуть в армію. Є навіть такий втслів у нас – «забрали в армію». Ото він відповідає дійсності, більшість людей не хоче туди йти, - каже він.

Ще одна суттєва відмінність між цими двома арміями: в американській спочатку вчать загальних навичок, які повинен вміти військовослужбовець, а потім розподіляють за спеціальністю, причому, питають солдата – ким він хоче бути. А в нас – беруть туди, де є набір.

- А в нас відразу: «Артилерист? Ну і йди в артилеристи. Там стріляй. Та, як  автомата стрільнеш». А в них вчать усього, що потрібно для солдата в бою, - каже експерт.

Крім того є певні відмінності в складі військ.
- В наших ротах ВДВ чи мото-піхотній немає артилерійських засобів. Їх за штатом немає. Командир роти використовує тільки ті засоби, які йому надають для підтримки. Тобто, якщо йде рота, то їм надають або мінометну батарею, або гаубичну батарею. І командир батареї іде поруч з командиром роти і за його заявками виконує вогневі завдання, - каже Петро П’ятаков.

В американській армії, за його словами, є майже такий же принцип підтримки роти. Але міномети – це є зброя піхоти, а не артилерії, як це є у нас. Там командир роти сам керує мінометним підрозділом.


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

11:43 6 травня 2021 р.

Змінився графік руху чотирьох приміських поїздів зі Львова та Івано-Франківська, - Львівська залізниця

У зв’язку з технологічною потребою зазнає змін розклад руху приміських поїздів, що курсують у сполученнях Львів – Ходорів, Івано-Франківськ – Ходорів, Івано-Франківськ – Коломия та Стоянів – Ківерці.

Рубрика: Ситуації

10:23 6 травня 2021 р.

Єгипет у травні закриває пляжі на тиждень

Уряд Єгипту прийняв рішення на два тижні закрити торгові центри, ресторани і магазини. Крім цього з 12 по 16 травня будуть закриті пляжі і парки.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Презентація проєкту «Порфирій Бажанський. Від рукопису до аудіосеріалу»

Рубрика: Культура

Знищення МАФів і мікробізнесу під час пандемії

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу