У Львівській міськраді презентували он-лайн-портал «Особистий кабінет мешканця» (оновлено)

15:54 15 червня 2015 р.


Фото: скріншот

Львів – перше місто в Україні, яке відкриває мешканцям шлях до електронних послуг.

Сьогодні, 15 червня, у Львівській міськраді презентували он-лайн-портал «Особистий кабінет мешканця», який надаватиме он-лайн-доступ до адміністративних послуг і електронних сервісів міста. Відтак, львів'янам не доведеться витрачати час на замовлення послуги – це можна буде зробити в мережі Інтернет, а потім лише забрати довідку у відповідному відомстві. додав міський голова Львова Андрій Садовий повідомив із цього приводу:

«Сьогодні дуже важливо не лише говорити, а й робити конкретні речі. Сьогодні ми маємо честь спільно запрезентувати «Особистий кабінет мешканця». Мешканець міста Львова, чи мешканець з іншого міста, може безпосередньо через Інтернет зв’язатись з містом і отримати дуже швидко певну кількість послуг. Сьогодні – це чотири послуги. Ця кількість буде постійно збільшуватись.

Ми – перші в Україні йдемо цією дорогою і дуже би хотіли, щоб дуже швидко до нас поєднувались наші інші колеги. Наша мета – це 100-відсоткове електронне урядування. Тут ми маємо дуже хороший поступ.

Дуже важливо і це для нас велика честь, що Яніка Мерило разом з нами. Вона не лише як людина, яка дуже багато працює. Мені приємно, що Яніка погодилась бути радником міського голови Львова з новітніх технологій. Це дуже великий плюс.

Ми маємо усі разом максимально працювати, аби ці послуги працювали не лише для тих, хто сьогодні активно користується Інтернетом, знає комп’ютерну грамоту. Важливо, щоб ми проводили велику просвітницьку роботу серед мешканців міста, щоб вони все більше були прихильні до ІТ. Тут повинна бути зроблена велика праця. 

реба брати приклад тих країн, які перейшли цей бар’єр. В Європі, на моє переконання, країна номер один – це Естонія, яка, маючи складну ситуацію в країні, постала перед позицією, а як знайти так багато людей для тих чи інших урядових потреб.

Вони пішли шляхом максимальних інновацій і меншої кількості людей. Цей шлях дуже важливо повторити Україні. Львів буде лідером у цьому процесі».

Як зазначає Тимофій Александронець, заступник директора департаменту розвитку, начальник управління міжвідомчої координації Львівської міської ради, початково на сайті будуть доступними замовлення завірених копій ухвал ЛМР та видача довідок про перебування на квартирному обліку. Окрім цього, можна буде замовити довідку про несудимість в МВС, а також довідку про доходи в ДФС. Наступним етапом буде збільшення кількості послуг, які можна отримати.

Окрім цього, на порталі будуть функціонувати електронні сервіси ЛМР: електронне звернення, запис на прийом до посадовця, оплата комунальних послуг, перевірка стану виконання звернення, перевірка квартирної черги, подання показників лічильників, запис дитини в ДНЗ, запис на прийом в ЦНАП тощо.

Як пояснює Тимофій Александронець, ідентифікація мешканців на он-лайн-порталі «Особистий кабінет мешканця» відбуватиметься за допомогою інноваційного механізму BankID, реалізованого в партнерстві із низкою найбільших українських банків, а згодом і за допомогою MobileID та електронно-цифрового підпису. Своєю чергою, міський голова Львова. Андрій Садовий додав:

«Наприклад, якщо людина замовила послугу, якусь ухвалу, рішення, розпорядження міського голови, то ми зможемо це відправити електронною поштою без проблем. Хіба буде потрібна мокра печатка.

Якщо говорити про довідку про несудимість, треба, щоб це було акцептовано управлінням міліції. Дуже важлива синхронізація між відомствами.

Дуже часто людина, наприклад, якщо хоче йти на роботу, треба довідку з міліції, то необхідно, аби ці дві організації мали між собою контакт, і не примушували людину витрачати час.

Тобто, людина подала документи і вже в базі є можливість піти в іншу базу і це все забрати. Почавши цю дорогу сьогодні, ми так спростимо суттєво життя львів’ян по отриманню різних довідок. Важливо, щоб ці довідки вже були в організації, куди звертається людина. 

Як ви бачите, нашим партнером є Ощадбанк – це державний найбільший банк. Є ряд інших банків, які готові йти на інновації і працювати максимально відкрито. Кожен банк, який себе вважає ефективним і якісним, буде працювати разом з нами. 

Дуже важливо, аби реєстрація прав власності знову повернулась до органів місцевого самоврядування. Коли її забрали, тоді почались дуже великі проблеми.

Ми дуже часто ставали свідками ситуації, коли двоє людей між собою судяться щодо майна, яке має стосунок до третьої особи. Суд приймає рішення, вони йдуть і реєструють майно.

А якщо, наприклад, рік часу ця інформація не буде відомою, то зникає можливість судитись, бо термін позовної давності завершується. Як прийнято рішення повернути Інспекцію архбудконтролю, щоб містобудівельна галузь міста була разом, також і реєстрацію треба повернути.

Цей рік дуже важливий для міста у плані наповнення баз щодо майна – хто власник, який власник. Сьогоднішні відсоткові ставки дуже символічні. У містах Канади, наприклад, податок на нерухомість є основною базою бюджету міста – від 60 до 90% коштів – це кошти від податку на нерухомість».

Мешканців Львова запрошують долучитися до використання порталу в бета-режимі з 15 червня, зареєструвавшись за посиланням: https://docs.google.com/forms/d/1j2GYPV3Z9VaCguoYOQiEsUBLOM5FdajFtuaTcz8XMNo/viewform?c=0&w=1.

Андрій Садовий додав також: «Яніка є генератором ідей. Знаючи, як усе це було створено і працювало в Естонії, розуміючи, як це можна зробити в Україні, і побачивши всі ці фундаментні блоки у державних структурах, приємно, що ми пішли шляхом міста та місцевого самоврядування, де можна дуже швидко ідею впровадити в життя. Бо я в цьому зацікавлений, усі ми в цьому зацікавлені. Бо це дасть швидкість, мінімізує корупцію і зменшить кількість людей, які задіяні у процесі, що дасть можливість людям мати більшу заробітну платню. Всі матимуть вигоду». 

Портал створено за сприяння «ICT CompetenceCenter, ІТ-компанії «Інфопульс» і національного оператора хмарних сервісів DeNovo. Відтак, місто Львів втілило цей проект безкоштовно».

Як зазначила під час презентації Яніка Мерило, спiвзасновник «ICT Competence Center», «сьогоднішній день є днем народження електронної ідентифікації, адже діятиме ця система за допомогою інноваційного механізму «BankID», реалізованого в партнерстві із низкою найбільших українських банків, а в подальшому – і за допомогою MobileID та електронно-цифрового підпису». Яніка Мерило розповіла також:

«Коли Міністерство економіки зробило перелік найголовніших послуг, виявилось, що жодної з них немає в електронному форматі. Відтак, сьогодні дуже важливий день, адже вперше всі ці послуги можна буде отримати через електронну ідентифікацію. Сьогодні її хочеться привітати з днем народження.

Йдеться, наприклад, про необхідність замовити новий паспорт, якщо говорити про державний рівень. Або ж отримати нові водійські права. Але це все потребує доказу того, що Ви – це Ви. До сьогодні зробити це було неможливо.

Тобто, я не можу отримати якусь послугу, якщо не можу доказати, що я – це я. Оскільки електронного паспорта не існувало, то це теж гальмувало реальний запуск наших послуг. 

Зрозуміло, що у цьому випадку можна сказати, що потрібно запровадити id-карточки. Ну але, скажімо, в Естонії такі роздавали 15 років. Це дуже нешвидко.

Водночас, люди користуються інтернет-банкінгом та мобільними телефонами. Відтак, логічно було б запропонувати реалізувати надання наших послуг через них.

По-перше, у нас є банк, який може ідентифікувати людину. По-друге, маємо надію, що будуть долучатись і телекоми, які також зможуть доказати, що це саме ця особа.

В Естонії запуск тривав 1-2 роки. Водночас у Львові впорались за кілька місяців. Дякую найбільшим банкам, які працюють у Львові, і які запустили цю послугу. Якщо й інші послуги будуть так швидко запускатись і те, що Естонія робила 10-15 років, у Львові зроблять за 5-7, це вже буде дуже хорошим результатом. 

До того ж цікаво, що головні офіси банків, які дали згоду запустити Bank ID, знаходяться не у Львові. І вони дуже хотіли б запустити його у своїх регіонах, але все-таки Львів був першим. Бо коли інші займались політикою, Львів просто працював. Це велика честь, що є люди, які не просто розмовляють, а роблять. І що тепер можна показати реальні результати».

За словами заступника директора департаменту розвитку й начальника управління міжвідомчої координації Львівської міської ради Тимофія Александронця, початково на сайті будуть доступними замовлення завірених копій ухвал ЛМР та видача довідок про перебування на квартирному обліку. Окрім цього, можна буде замовити довідку про несудимість в МВС, а також довідку про доходи в ДФС.

Наступним етапом буде збільшення кількості послуг, які можна отримати. Окрім цього, на порталі будуть функціонувати електронні сервіси ЛМР: електронне звернення, запис на прийом до посадовця, оплата комунальних послуг, перевірка стану виконання звернення, перевірка квартирної черги, подання показників лічильників, запис дитини в ДНЗ, запис на прийом в ЦНАП тощо.

 

Про це повідомили сьогодні, 15 червня, «Щоденному Львову», в прес-службі міської ради.

dailylviv.com

До теми

18:46 14 травня 2021 р.

Перевізників, які порушили маршрут об’їзду дороги Львів - Луцьк, покарали

Сьогодні працівники управління транспорту та зв’язку Львівської облдержадміністрації спільно із “Укртрансбезпекою” та працівниками ГУ НП перевірили автотранспортні підприємства щодо дотримання затверджених схем доїзду до безпечних меж аварійної ділянки дороги Н-17 Львів – Радехів – Луцьк з напрямку міста Львів до с. Гайок, з Радехівського напрямку до с. Руда Сілецька.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Презентація проєкту «Порфирій Бажанський. Від рукопису до аудіосеріалу»

Рубрика: Культура

Рейдерське захоплення 1,5 га дороги та приватних ділянок у Давидівській ОТГ

Рубрика: Кримінал

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу