Стало відомо, скільки чоловіків призовного віку втекло з України нелегально. Більшість перетнули кордон пішки або вплав

22:57 18 листопада 2023 р.

З початку повномасштабної війни Росії проти України прикордонники знайшли в Тисі тіла багатьох чоловіків, які втопилися під час спроби перепливти річку, щоб потрапити до Румунії

З початку повномасштабної війни Росії проти України прикордонники знайшли в Тисі тіла багатьох чоловіків, які втопилися під час спроби перепливти річку, щоб потрапити до Румунії

21 113 чоловіків намагалися втекти, але були затримані українською владою, повідомили у Києві.

Як з'ясувала ВВС, щонайменше 20 000 чоловіків втекли з України від початку повномасштабної війни, щоб уникнути мобілізації, пише DailyLviv.com.

Одні перетнули кордон пішки. Інші переправилися уплав річками. Однак, як заявила українська влада, понад 21 тисячу ухилянтів вдалося затримати.

Після повномасштабного вторгнення РФ більшості українських чоловіків віком від 18 до 60 років заборонили залишати країну, виїхати вони можуть лише за наявності спеціального дозволу. Але дані, отримані ВВС, свідчать, що щодня з України виїздять десятки чоловіків.

З лютого 2022 року до 31 серпня 2023 року 19740 осіб незаконно перетнули кордон України із сусідніми країнами. Про це свідчать дані, які ВВС отримала від влади Румунії, Молдови, Польщі, Угорщини та Словаччини.

Ще 21 113 чоловіків намагалися втекти, але були затримані українською владою, повідомили у Києві.

Більшість порушників (14313) перетнули кордон пішки або уплав через річки.

Решта 6800 використали документи, отримані у шахрайський спосіб, в яких були вказані фейкові звільнення від призову, приміром, через сфабриковані хвороби.

У серпні президент України Володимир Зеленський видав указ про перевірку рішень військово-лікарських комісій щодо придатності до військової служби, які видали від початку повномасштабного вторгнення Росії.

Зеленський визнав, що через корупцію в системі військово-лікарських комісій з України виїхали тисячі людей, які не мали такого права.

Він також заявив, що всіх регіональних чиновників, які відповідали за військовий призов, звільнили, а понад 30 осіб притягнули до кримінальної відповідальності.

Читайте також: Понад 200 одночасних обшуків у всіх регіонах країни: розкрита масштабна схема ухилення від призову

Представник президента України у Верховній Раді Федір Веніславський визнав у розмові з ВВС, що це серйозна проблема.

"Уряд усвідомлює, що це не поодинокі випадки, а поширене явище. Але, на жаль, я хотів би підкреслити, що корупція дуже стійка", - сказав він, додавши, що Україна робить "все можливе, щоб звести кількість випадків корупції до мінімуму".

Однак, за словами Веніславського, кількість чоловіків, які виїхали чи намагалися виїхати, жодним чином не вплинула на військові дії.

"Я переконаний, що стійкість і готовність українців захищати свою незалежність, суверенітет і свободу важлива для 95-99%", - сказав Веніславський у коментарі для ВВС.

Читайте також: Керівництво військкомату та ВЛК «заробили» понад $1 млн на ухилянтах

"Уникнути мобілізації намагаються 1-5% українських чоловіків Вони точно не мають вирішального значення для оборони України". Він також запевнив, що влада не планує радикально збільшувати темпи мобілізації.

Понад 40 000 чоловіків, які втекли або намагалися втекти, можуть бути значною часткою резерву, необхідного для поповнення української армії.

У серпні США оцінили кількість загиблих українських військових у приблизно 70 тисяч, хоча офіційний Київ дані про свої втрати не надає. При цьому секретар РНБО Олексій Данілов назвав цю цифру завищеною.

Україна також не оприлюднює офіційні дані про чисельність своєї армії. Але новий міністр оборони Рустем Умєров заявив на форумі "Ялтинська європейська стратегія" у вересні, що українські збройні сили налічують понад 800 тисяч військовослужбовців.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів