Селянин у полі на Львівщині спіймав борсука, який виявився скаженим

17:25 17 серпня 2023 р.

Фото до новини

Рішенням надзвичайної протиепізоотичної комісії у селі Новошичі та його 5-ти кілометровій зоні запроваджено карантинні обмеження.

Про це інформує Дрогобицька РВА пише Dailylviv.com.

10 серпня мешканець села Брониця Дрогобицької громади впіймав в полі борсука та відвіз його в село Новошичі. Там власник одного із домогосподарств розмістив його у вольєрі. Коли господар намагався обробити тварину протипаразитним препаратом, вона вкусила сина власника, а самого власника подряпала.

Через день тварина загинула. Після проведення відповідної експертизи у Пустомитівській міжрайонній державній лабораторії Держпродспоживслужби у борсука підтвердили захворювання сказом.

З цього приводу у четвер, 17 серпня, у Дрогобицькій районній військовій адміністрації відбулося засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії під головуванням першого заступника РВА Романа Шлярпа за участі представників поліції, екологічної інспекції, Дрогобицького відділу ДУ «Львівський ОЦКПХ МОЗ» та територіальної громади.

Рішенням комісії у селі Новошичі та його 5-ти кілометровій зоні: села Брониця, Бистриця, Долішній Лужок встановлено карантинні обмеження терміном на два місяці через виявлення сказу у борсука. Двоє постраждалих чоловіків проходять вакцинацію для запобігання ймовірному захворюванню.

У п’ятницю, 18 серпня, у селі Новошичі проводитимуть вакцинацію домашніх тварин. Наразі ветеринарна служба проводить обходи прилеглої території та сусідів.

Перший заступник начальника Дрогобицької РВА Роман Шлярп наголосив на тому, що органи місцевого самоврядування повинні неухильно забезпечувати виконання комплексного плану заходів щодо ліквідації вогнища сказу у селі Новошичі та прилеглих територіях, в протилежному випадку ситуація може лише погіршитися.

«Органи місцевого самоврядування отримують усі необхідні протоколи дій щодо застереження поширення захворювання на сказ. Саме від результатів їх виконання залежить чи прогресуватиме ця хвороба», - зазначив Роман Шлярп.

Також під час засідання обговорили план заходів щодо загальної первинної вакцинації тварин.

Карантинні обмеження у селі Новошичі та його 5-ти кілометровій зоні можуть бути зняті з 16 жовтня за умови відсутності нових випадків захворювання тварин сказом.

На Львівщині лютує сказ: епідеміологи б'ють на сполох

У Бориславі і Попелях - вогнище сказу: заражені лисиці, собаки, людина

У Дрогобичі просять власників собак і котів привести їх на безкоштовну вакцинацію від сказу

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів