Розстріл українських полонених в Авдіївці. Лубінець хоче знайти правду в ООН та Червоному Хресті

12:28 20 лютого 2024 р.

Фото до новини

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець надіслав листи до Міжнародного комітету Червоного Хреста та ООН для з’ясування всіх обставин розстрілу на опорному пункті “Зеніт” важкопоранених українських захисників.

Про це повідомив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець, пише DailyLviv.com

За його словами, вихід з Авдіївки українських воїнів відбувався в умовах безперервного бомбардування російською армією. Здійснювались обстріли евакуаційних шляхів та автомобілів. Деяких важкопоранених і загиблих військовослужбовців вдалось евакуювати. Через масштабний наступ російських загарбників не залишалось шансів для повторних спроб евакуації.

Читайте також: Українських полонених не було у літаку Іл-76 - секретар РНБО

За словами омбудсмена, через повне оточення опорного пункту “Зеніт” командування ухвалило рішення зв’язатися з координаційним центром і організаціями, які ведуть переговори з ворожою стороною. Діалог був щодо надання допомоги українським важкопораненим беззбройним військовим, відповідно до міжнародних законів та правил ведення, які захищають військовополонених.

Росіяни повідомили координаторів цього процесу, що погоджуються провести евакуацію поранених українських захисників і надати їм допомогу, а надалі - обміняти. Українські військовослужбовці отримали наказ зберегти свої життя.

"Що трапилося після цих домовленостей, ми побачили на оприлюдненому ворогом відео із захопленої позиції “Зеніт", - заявив Лубінець.

Читайте також: В Україні пропонують обміняти прах Столипіна на полонених воїнів ЗСУ

Родини захисників розпізнали Георгія Павлова, Андрія Дубницького, Івана Житника загиблими. З ними були також Олександр Зінчук та Микола Савосік, яких розстріляли російські солдати. Щодо шостого бійця інформація поки не підтверджена.

Омбудсмен терміново надіслав листи до МКЧХ і ООН для фіксації цього воєнного злочину та з’ясування всіх обставин.

"Це не вперше Росія грубо порушує норми міжнародного гуманітарного права та Женевських конвенцій, страчуючи військовополонених", - наголосив уповноважений і закликав весь цивілізований світ об’єднатися і посилити тиск на країну-терориста. "Бо для Росії не існує законів і домовленостей. Вони сприймають лише силу", - підкреслив Лубінець.

Нагадаємо, шість позасудових страт полонених українських військових підтвердила ООН.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів