Реставратори відновлять купол будинку в центрі Львова

16:30 5 липня 2018 р.


Фото: city-adm.lviv.ua

У міськраді запевнили: «Реставраційні роботи з ремонту даху в будинку №6/7 на площі Міцкевича, виконано на 70%, попереду найскладніші роботи – реставрація купола».

У прес-службі Львівської міськради повідомили в четвер, 5 липня,  Тривають реставраційні роботи з ремонту дахів у будинках №11 на вулиці Саксаганського й №4 на вулиці Шевченка. Одні з наймасштабніших робіт відбуваються в будинку №6/7 на площі Міцкевича. Роботи виконує підрядна організація «Володар-Маркет».

Начальник управління охорони історичного середовища ЛМР Лілія Онищенко розповіла: «Будинок №6/7 на площі Міцкевича збудований у 1908−1909 році. З часу його збудування й до сьогодні дах не ремонтувався. Тобто даху більше 100 років. Дах дуже складний. Він виконаний із цинкової бляхи і має на своєму наріжнику купол зі скульптурним декором. Купол також виконаний з цинку. Купол в дуже поганому стані. Була загроза, що він просто впаде. Тоді б ми мали велику прикрість, якщо б купол був втрачений. Крім того сам дах протікав у різних місцях, тому реставраційні роботи у цьому будинку розпочали саме з даху».

Лілія Онищенко доповнила: «У минулому році була зроблена проектно-кошторисна документація. ПКД зробив інститут НДІ «Проект-реконструкція». Проведений тендер. Його виграла фірма «Володар-Маркет», які зараз виконують ці роботи. Роботи є складні. Є такі роботи, які не передбачені, бо не все можна було передбачити, коли робили проектно-кошторисну документацію. Загальна вартість робіт лише з реставрації даху — понад три мільйони гривень. На роботи поки маємо лише 1 млн. грн. Якщо буде збільшено фінансування до трьох мільйонів гривень, то усі роботи можна буде завершити до кінця року».

«Підрядна організація «Володар-Маркет» вже виконало 70% робіт з реставрації даху в будинку №6/7 на площі Міцкевича, 6/7. Попереду найскладніші роботи –  це реставрація купола», – поінформували також у прес-службі Львівської міськради.

Керівник фірми «Володар-Маркет» Надія Мелета повідомила: «Роботи розпочалися у квітні цього року. Все почалось з монтажу металевого покриття, заміни дерев’яних конструкцій, які прийшли в непридатність, та накриття плоского даху. Зараз основні роботи проводяться на внутрішньому дворику та робимо водостоки. У процесі виконання реставраційних робіт виникає багато додаткових робіт, які не були передбачені».

Надія Мелета доповнила: «Уже виконано практично 70% реставраційних робіт лише даху — це заміна дерев’яних конструкцій, заміна покрівлі. Зараз будемо розпочинати найскладніші роботи — реставрацію купола. Передбачаємо, що по куполу виникнуть теж додаткові роботи, тому що всі декоративні оздоблення на куполі практично зруйновані. Зокрема розсипається вся декоративна чеканка. Тому це дуже складний об’єкт. Висота є велика, не всі працівники можуть працювати на цьому об’єкті. Однак будемо старатися до нового року все зробити».

dailylviv.com

До теми

11:31 21 червня 2021 р.

У Львові загасили кухню Kraft Burger

Унаслідок пожежі знищено технологічне обладнання кухні на площі 15 метрів квадратних.

Рубрика: Ситуації

10:04 21 червня 2021 р.

У Львові 22 червня гаситимуть "пожежу" на стадіоні Арена Львів

22 червня 2021 року о 10 год 00 хв на ДП «Арена Львів»(м. Львів, вул. Стрийська, 199) відбудуться показові навчання щодо демонстрації можливостей сил Територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Львівської області.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Конкурс на шкільне загальнонаціональне велике об’єднавче меню

Рубрика: Економіка

Уряд Прайд №5488

Рубрика: Політика

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу