ПвК «Захід» отримало 5 авто «мисливців за шахедами» для мобільних вогневих груп

14:31 28 листопада 2023 р.

Фото до новини

Надалі ці автомобілі оснастять автоматизованими турелями, які здатні вести вогонь по повітряних цілях противника без безпосередньої участі людини.

Стартував спільний проєкт Львівської ОВА та Львівського ІТ Кластера «Мисливці за шахедами». Вже сьогодні, 28 листопада, сили ПвК «Захід» отримали п’ять автомобілів укомплектованих спеціальним обладнанням, яке дає змогу знищувати ворожі дрони.

Про це повідомила ЛОВА, пише DailyLviv.com.

«Ми запустили крутий проєкт «Мисливці за шахедами», аби захистити об’єкти критичної інфраструктури Львівщини від атак дронів-шахедів, а також забезпечити безперебійну роботу регіону в умовах загрози, що виникає через такі атаки. Ці автомобілі залишаються у Львівській області, вони підсилять роботу нашої протиповітряної оборони, стануть одним з додаткових елементів. Дякую Львівському ІТ-Кластеру, який від початку повномасштабної війни був та залишається флагманом у допомозі і розвитку таких важливих проєктів», – зазначив начальник Львівської ОВА Максим Козицький.

Читайте також: Є перші 30 мобільних вогневих груп, які збиватимуть дрони-камікадзе на Львівщині. Чим укомплектовані

Сам проєкт передбачає передачу силам протиповітряної оборони Західного регіону 10 автомобілів, обладнаних прожекторами, тепловізорами, лазерами та всім необхідним для бойової роботи. У це інвестують орієнтовно 30 мільйонів гривень.

«Основна родзинка цього проєкту – автоматизовані турелі, які згодом встановлять на передані автомобілі. Вони зможуть виявляти у повітрі ворожі цілі, захоплювати їх та знищувати в автоматизованому режимі, тим самим підвищуючи ефективність роботи мобільних вогневих груп. До «Мисливців за шахедами» приєдналися понад 50 ІТ-компаній, тож закликаємо ще більше представників соціально відповідального бізнесу долучатись до проєкту. Вклад в цей проєкт є внеском у безпеку регіону та забезпечення безперебійної роботи усіх секторів економіки»,  – підкреслив СЕО Львівського ІТ Кластера Степан Веселовський.

Читайте також: Як працюють мобільні вогневі групи ППО (відео)

Проєкт «Мисливці за шахедами» є частиною ініціативи Львівської обласної військової адміністрації, яка передбачає створення спеціальних мобільних бригад із захисту критичної інфраструктури регіону від атак ворожих БПЛА. Вони матимуть у своєму розпорядженні транспорт та відповідне оснащення, щоб оперативно реагувати на переміщення ворожих цілей і підсилювати роботу нашої ППО.

«Станом на сьогодні соціально відповідальний бізнес на запит Львівської ОВА допоміг укомплектували 45 мобільних вогневих груп для ПвК «Захід». Крім того, ми обладнали ще 13 груп. Вони слугуватимуть новому підрозділу, який створили для захисту неба над нашою областю. Таких мобільних вогневих груп є значно більше, але з міркувань безпеки називати кількість не буду», – додав Максим Козицький. 

Нагадаємо, у вересні Козицький анонсував створення 50 мобільних груп на Львівщині для збиття дронів-камікадзе.

Читайте такожУкраїні допоможуть створити систему інтегрованої протиповітряної оборони

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів