Про реєстр постраждалих і пониження рівня води до природного, - Уряд

18:21 11 червня 2023 р.

Фото до новини

Спільно з урядовцями, начальниками ОВА та головами громад провели селекторну нараду щодо ліквідації наслідків російського теракту на Каховській ГЕС.

Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, пише Dailylviv.com.

"Станом на сьогодні вже евакуйовано понад 2,7 тис. людей, розгорнуто 13 евакуаційних пунктів, залучено 2 тис. рятувальників, - йдеться у повідомленні прем'єр-міністра Дениса Шмигаля. - Наразі підтоплені понад 4,3 тис. будівель. Площа затоплення зменшується, але до природного рівня вода знизиться орієнтовно тільки за 2 тижні.

Обговорили нагальні питання. Зокрема, продовження евакуаційних робіт, організацію підвозу технічної та питної води в громади, забезпечення моніторингу якості води та її очищення для убезпечення від епідемій.

Під час наради визначили першочергові завдання.

Перше, маємо оперативно створити реєстр постраждалих громад, аби розуміти потреби кожного та мати основну для виділення коштів та компенсацій.

Друге, на доручення Президента України Володимира Зеленського швидко напрацьовуємо механізм компенсацій для людей, які постраждали від підриву росіянами Каховської ГЕС. Маємо забезпечити як допомогу при відбудові житла, так і фінансову допомогу тим, хто втратив засоби для існування.

Третє, аналізуємо потреби кожної громади у воді та напрацьовуємо швидкі технічні рішення для забезпечення водопостачання. У короткостроковому пріоритеті — артезіанські свердловини, але в максимально короткі терміни маємо розпочати будівництво нових водогонів та насосних станцій.

Дав відповідні доручення керівникам ОВА та профільним міністрам. Очікую вже наступного тижня подання на розгляд Уряду відповідних проєктів рішень.

Дякую усім, хто бореться з наслідками російського тероризму. Вистоїмо, переможемо, відбудуємо!"

74-річний чоловік закрив жінку своїм тілом від розстрілу росіянами

Надзвичайна ситуація на півдні України, - Міненерго

Море перетворюється на сміттєзвалище та кладовище, - ДПСУ(відео)

 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів