Понад пів мільйона військовозобов'язаних чоловіків втекли з України до ЄС

15:20 24 листопада 2023 р.

Фото до новини

Зокрема, вулиці Відня заполонили дорогі авто преміумкласу на українській реєстрації.

У відкритих даних у звіті Євростату вказано, що наразі 4,2 млн українців мають офіційний статус тимчасового захисту в ЄС. З них 18,3% (768 тисяч) - це чоловіки віком 18-64 роки. Про це повідомляє австрійське видання Exxpress, пише DailyLviv.com.

Водночас статистика не уточнює, скільки з цих чоловіків виїхали легально, бо мають на це підстави.

Зокрема, 190 тисяч українських чоловіків призовного віку втекли до Німеччини, а загалом 650 тисяч – до ЄС.

Австрійці бачать, як пристойні молоді чоловіки паркують свої показні великі позашляховики перед шикарними віденськими хостелами. Національний знак «UA», на жовто-блакитній смузі автомобілів від Audi Q 5 і вище.

Читайте також: Понад 200 одночасних обшуків у всіх регіонах країни: розкрита масштабна схема ухилення від призову

Це люди, яких, через їхній вік і фізичний стан, можна було б очікувати зустріти десь на фронті. У всякому разі, всі вони призовного віку. Чоловіки віком від 18 до 60 років, яким наразі офіційно заборонено виїзд з України, за винятком лише батьків, які мають трьох і більше дітей.

Нинішні цифри з Німеччини показують, який моральний стан молодих українців. За даними Федерального міністерства внутрішніх справ, з початку війни 24 лютого 2022 року до Німеччини прибуло рівно 221 571 українських чоловіків віком від 18 до 60 років, з них 189 484 осіб досі тут проживають. Це офіційно зареєстровані дані. За оцінками міністерства, є ще 100 тис. тих, хто не зареєструвався і тому перебуває в країні нелегально.

"Для України втрата придатних до військової служби чоловіків на другому році війни є великою проблемою. Ракети, танки, боєприпаси та іншу військову техніку можна замінити – за умови, що це забезпечать західні союзники. Солдати цього не роблять, точніше, їм стає все важче. Російське вторгнення спровокувало масовий відхід, зокрема в межах України, але особливо за кордон", - резюмує видання.

Читайте також: Керівництво військкомату та ВЛК «заробили» понад $1 млн на ухилянтах

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів