Після зустрічі в Брюселі Польща заявила, що й надалі блокуватиме кордон з Україною

23:22 4 грудня 2023 р.

Фото до новини

«Ми не можемо допустити, щоб усі заходи з допомоги були проведені за рахунок польських компаній, в даному випадку польських автоперевізників», — сказав заступник міністра інфраструктури Рафал Вебер.

Про це інформує Польське радіо, пише DailyLviv.com

Польща шукатиме підтримки ЄС для відновлення дозволів на комерційні поїздки для українських перевізників, заявив у Брюсселі заступник міністра інфраструктури Рафал Вебер. Єврокомісія відповідає, що це неможливо.

На зустрічі міністрів транспорту ЄС у Брюсселі однією з тем було блокування польськими перевізниками прикордонних переходів, які протестують проти угоди про лібералізацію транспортних послуг, що скасувала дозволи на проїзд для українських компаній. Польща стверджувала, що це призвело до збою на ринку транспортних послуг і вплинуло на польські транспортні компанії. У вимогах відновити ліміти для українських перевізників Польщу підтримали Угорщина та Словаччина.

Читайте також: Садовий порахував польські та українські фури і не побачив конкуренції

«Проблема, безумовно, є. Ми не можемо приховувати, не можемо сказати, що все добре. Ми не заперечуємо проти того, щоб і надалі підтримувати Україну, ми є лідером на цьому фронті, але ми не можемо допустити, щоб усі заходи з допомоги були проведені коштом польських компаній, в цьому випадку польських автоперевізників», — сказав заступник міністра інфраструктури Рафал Вебер.

Він підкреслив, що Польща має дані, які підтверджують, що після скасування дозволів і через недобросовісну конкуренцію українські компанії займають все більшу частку транспортного ринку, особливо в прикордонних країнах. Під час дебатів з цього приводу Чехія та Хорватія також погодилися з Польщею та розкритикували систему електронної черги на прикордонних переходах, яка вигідна українським компаніям. Своєю чергою Болгарія звернула увагу на порушення в роботі українських компаній. Литва, Латвія, Швеція, Данія та Нідерланди, зокрема, висловилися проти відновлення дозволів.

Комісарка ЄС з питань транспорту Адіна Валян висловила розчаруванням те, що питання відновлення дозволів взагалі обговорюється. Вона погодилася на вимогу Польщі організувати засідання спільного комітету Євросоюзу та України за участю експертів із країн-членів, але, підкреслила вона, воно має відбутися у більш спокійній атмосфері. Вона припустила, що це може статися, коли закінчаться протести і блокування на кордоні з Україною.

Напередодні Польща пообіцяла жорстко посилити перевірки українських вантажівок, які їдуть до кордону.

Як повідомляє DailyLviv.com, з посиланням на Польське радіо, 4 грудня черга вантажівок перед контрольно-пропускним пунктом у Гребенному сягала 70 кілометрів.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів