Парк імені Івана Франка у Львові перетворили в «Місто професій» (оновлено)

13:45 18 липня 2016 р.

Фото до новини


Фото: прес-служба Львівської міськради

Більше семи тисяч дітей спробували себе в понад 100 професіях. Усі, хто приходили у вишиванках, очікував приємний сюрприз.

 «Рятувальники, поліцейські, будівельники, лікарі та перукарі – у суботу маленькі львів’яни спробували себе у понад 100 професіях у рамках профорієнтаційного дитячого фестивалю «Місто професій», – повідомили сьогодні, 18 липня, в прес-службі міськради, де також розповіли подробиці:

«Цьогоріч фестиваль зібрав у парку імені Івана Франка близько 22 тисяч учасників, сім тисяч із яких – дітки. Кожну із представлених професій малеча випробувала в ігровій формі, виконуючи завдання і отримуючи за це «зарплатню». Зароблені кошти дітки обміняли на морозиво та солодощі.

Співорганізатор фестивалю Микола Крупей розповів: «Завдяки підтримці партнерів нам спільно вдалося презентувати понад 100 цікавих професій: «Малеча будувала будинок зі справжньої цегли, працювала зі стоматологічними інструментами, знімалася у кіно, гасила пожежі та проводила розкопки».

«Місто професій» відбувалося у Львові вже втретє. Усі компанії, які долучилися до свята, зробили це абсолютно безкоштовно. Микола Крупей додав: «Дякуємо усім партнерам та батькам із дітками, адже разом ми змогли зробити це свято таким емоційним і захопливим. Насправді, я думаю, якби мені в дитинстві дозволили посидіти у пожежній машині, я б теж захотів стати пожежником».

Раніше у Львівському обласному управлінні Державної служби з надзвичайних ситуацій розповіли:

«16 липня дітки різного віку відвідали у львівському парку імені Івана Франка всеукраїнський проект із профорієнтації дітей «Місто професій» – Всеукраїнський дитячий соціальний профорієнтаційний проект, мета якого – дати можливість дітям спробувати себе у різних професіях. Ініціатором та організатором проекту виступає журнал «Community». 

Кожен відвідувач зміг спробувати себе у понад 100 професіях та витратити зароблені ігрові гроші у крамницях солодощів та сувенірів на території містечка. Як розповідають організатори, основна мета фестивалю – профорієнтаційна: щоб діти зрозуміли, чим сповнений світ, якими професіями, де б вони могли працювати і чим би вони могли займатися. Друга мета – показати, як влаштована держава: потрібно працювати, щоб отримати заробітну плату, та як робити вибір.

На вході дитина отримувала паспорт та карту представлених професій і «влаштовувалася на роботу». Звісно, кожен старанний працівник отримував «заробітну плату», яку він міг витратити у крамниці солодощів та подарунків на території містечка. 

Автор проекту «Місто професій» Тетяна Люлька розповіла: «Ми вирішили зробити невеличкий сюрприз. Всі, хто прийде у вишиванці, незалежно від того, чи це батьки, чи діти, на вході разом з паспортом одразу отримають 50 євриків (ігрова валюта)».

Серед представлених професій були: і пожежник, і кінолог, лікарі, будівельники, перукарі, поліціанти, дизайнери, гірські рятувальники та ще низка інших. Участь у цьому соціальному проекті вже традиційно взяли представники Львівського обласного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій.

Яскравими костюмами та спеціальними масками хімічного та бактеріологічного захисту свою увагу привернув майданчик «Хімічної лабораторії». Не менш цікавою для учасників акції видалась можливість відчути себе справжніми вогнеборцями. Діти вчились розгортати рукави, а також у своїх руках вони втримували справжні пожежні стволи та подавали воду.

Дітлахи ніяк не могли покинути майданчик «Переправа», який представили рятувальники пошуково-рятувальної частини Загону технічної служби ДСНС Львівщини. Тут дітки вправлялися в переправі по натягнутій мотузці.

Окрім цього, малюкам представили роботу піротехніків і кінологів ДСНС, а також продемонстрували особливості роботи диспетчера системи екстреного виклику «101». Начальник сектору зв’язків зі ЗМІ та роботи з громадськістю Львівського обласного управління ДСНС України Віталій Туровцев розповів: «Діти випробували себе у ролі рятувальників. Ми підготували цьогоріч ще більше цікавих професій, тож діти побачать, як наша службу працює з середини».

Захід у Львові відбувається вже втретє. Торік у проекті взяло участь щонайменше вісім тисяч дітей. Цього року ж кількість професій, до яких запросили маленьких львів'ян, зросла більш як вдвічі.

«Місто професій» цікаве не тільки для дітей, а й для дорослих, оскільки дає змогу ближче познайомитися з роботою фахівців служб, їх важливістю та необхідністю у суспільстві. А рятувальники у черговий раз переконалися, що їх професія для малюків є однією з найулюбленіших, адже коло її прихильників після відвідин заходу збільшилось в рази».

Про це повідомили на сторінці ьвівського обласного управління ДСНС України в інтернет-мережі «Facebook», де також опублікували фоторепортаж з парку імені Івана Франка.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів