Ніхто не погодиться на відряджання білоруських миротворців в Україну

17:49 26 січня 2025 р.

Фото до новини

Білоруський авторитарний лідер Олександр Лукашенко заявив, що білоруські миротворці в Україні «були б найкращим варіантом», а також висловив бажання брати участь у мирних переговорах.

Про це повідомляє Радіо Свобода, пише DailyLviv.com.

На пресконференції 26 січня в Мінську після голосування на президентських виборах у Білорусі, відповідаючи на запитання журналістів, Лукашенко розповів про свою можливу участь у переговорах щодо війни в Україні.

«Володимир Зеленський постійно виступає за гарантії і стабільність у регіоні. Тоді мають бути враховані інтереси всіх сторін, у тому числі й білорусів. Латвійці, естонці, поляки — туди всі рвуться. А без нашої участі не може бути повної безпеки», – сказав Лукашенко.

Він також запропонував відправити в Україну «білоруських миротворців».

«Якщо в ім’я довіри і справедливості, то, крім білоруської армії, у них нічого немає. Це не означає, що я пошлю туди свою армію як миротворців – 70 тисяч – і їх там вишикую. Але для того, щоб було так, як домовилися, це лише білоруська (армія – ред.). Інших немає. Всі інші будуть тягнути або на Захід, або на Схід», – сказав Лукашенко.

Однак він вважає, що не тільки українці, а й Захід не погодяться на відправку білоруських миротворців в Україну.

«Їм потрібно проштовхнути своїх. Але це не дуже задовольнить російську сторону. Якщо буде ухвалене рішення про введення миротворчого контингенту, то це буде дуже серйозна суперечка», – сказав Лукашенко.

Українська влада заяви Лукашенка поки що не коментувала.

Раніше британська преса повідомила, що прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер і президент Франції Емманюель Макрон почали обговорювати можливість відправлення британських і французьких солдатів в Україну як миротворців у разі, якщо буде укладено угоду про припинення російсько-української війни.

Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус в інтерв’ю виданню Süddeutsche Zeitung 18 січня не відкинув ідею відрядження миротворчих військ для гарантування безпеки демілітаризованої зони в Україні в разі припинення вогню, заявивши, що його країна як «найбільший партнер НАТО в Європі, очевидно, зіграє свою роль».

Читайте такожТрамп хоче, щоб європейські війська контролювали припинення вогню в Україні

Президент Володимир Зеленський 22 січня в інтерв’ю Bloomberg зазначив, що в разі розміщення миротворчих військ в Україні серед них мають бути військові Сполучених Штатів.

Емманюель Макрон вперше заговорив, що європейські країни можуть надіслати війська в Україну ще наприкінці лютого 2024 року, але тоді ця ідея не знайшла підтримки серед країн-партнерів.

Читайте такожГолова Військового комітету ЄС пропонує скерувати в Україну місію ООН у складі солдатів з різних країн

Можливе розміщення миротворців в Україні обговорили Макрон і Туск

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів