Рада українських християнських церков штату Вашингтон просить Трампа не припиняти програми захисту українців у США
18:41 25 січня 2025 р.
За двома програмами у США перебуває 231 700 українців-втікачів від війни.
Про це повідомляє Голос Америки, пише DailyLviv.com.
Рада українських християнських церков штату Вашингтон привітала Дональда Трампа з обранням на посаду президента Сполучених Штатів і висловила сподівання, що йому вдасться завершити російську війну проти України та притягнути Росію до відповідальності.
Також вони просять Трампа не припиняти програми захисту українців у США.
"Церкви у штаті Вашингтон продовжують опікуватися сім'ями українців, які врятувалися до Сполучених Штатів від війни в Україні. Для них залишається критично необхідною урядова програма United for Ukraine (U4U) та Temporary Protective Status (TPS), як спосіб легально перебувати в Сполучених Штатах, зважаючи на триваючий геноцид українців, який продовжують вчиняти російські війська завдяки щоденним обстрілам цивільного населення України балістичними і крилатими ракетами, дронами і артилерією", – мовиться у посланні українських християн штату Вашингтон.
"Ми віримо, що ви зможете не лише зупинити війну, але й притягнути керівництво Росії до відповідальності за чисельні воєнні злочини, геноцид українців і злочини проти людяності",– мовиться у привітанні українських християнських церков штату Вашингтон.
Всередині січня за адміністрації Байдена Міністерство внутрішньої безпеки США оголосило про продовження на 18 місяців (до жовтня 2026 року) тимчасового захищеного статусу (TPS) для українців, які уже перебувають у США у зв'язку з триваючою війною.
Згідно з урядовими даними, за програмою TPS для України 103 700 громадян України перебувають у США.
Ще однією програмою, за якою українські втікачі від війни потрапляють до США, є програма "Єдність заради України" (U4U), яка надає так званий "гуманітарний пароль". Станом на березень 2023 року за програмою U4U до США приїхало понад 118 000 українців.
У понеділок, в день інавгурації, президент США Дональд Трамп припинив програму гуманітарного пароля для кубинців, нікарагуанців, венесуельців і гаїтян. Українські біженці у США висловлюють побоювання, що подібна програма для українців також може зазнати обмежень.
У понеділок, 20 січня, президент Дональд Трамп склав присягу і став 47-им президентом США, обійнявши цю посаду вдруге. За різними опитуваннями, від 40% до 70% виборців Трампа становлять вірні різних християнських церков США. Опитування Pew, проведене перед виборами, показало, що 82% білих євангельських протестантів, 61% білих католиків та 58% білих неєвангельських протестантів мали намір голосувати за Трампа.
Українські християнські церкви у США поділяють консервативну програму Трампа щодо ставлення до абортів, традиційної родини, але додають, що для них важливо також "справедливе завершення російської глобальної загрози, збройної агресії та спонсорованого державою тероризму, яка є реальною не лише для України, але й для решти демократичного світу".
Керівники українських церков у штаті Вашингтон висловили переконання, що вступ Дональда Трампа на президентський пост допоможе "не лише з економічним зростанням всередині країни, захистом її кордонів, свободи вираження консервативних поглядів і можливості виховання дітей як добропорядних громадян" на основі власного розуміння християнської віри чи інших загальнолюдських цінностей, але і "притягненні до відповідальності всіх винних осіб, причетних до міжнародних злочинів, які Росія вчиняє в Україні".
Українські релігійні діячі запевнили президента Трампа, що церкви штату Вашингтон моляться про те, щоб його президентство було успішним у всіх добрих намірах і про Божу мудрість під час прийняття важливих державницьких рішень.
Як повідомляв Голос Америки, у березні 2024 року Раду українських християнських церков у штаті Вашингтон створили представники українських церков штату – протестанти, православні, католики. Переносячи на американський ґрунт свій багаторічний досвід налагодження міжконфесійного діалогу, Рада проголосила своєю метою спільне служіння громаді та допомогу Україні. Рада займається християнським служінням, збором гуманітарної допомоги Україні, прийомом українських біженців, популяризацією знання про Україну та просуванням українських справ в громадському просторі та політиці.
Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook