На великому відкритті Молодіжної столиці Європи 2025 у Львові зібрали близько 900 тисяч гривень для ЗСУ
20:29 7 квітня 2025 р.
Збір коштів ще триває - потрібен мільйон гривень.
Про це повідомила пресслужба ЛМР, пише DailyLviv.com.
Цими вихідними у Львові відбулось велике відкриття року Молодіжної столиці Європи 2025. До події долучилось більше як 10 000 відвідувачів з цілої країни та з-за кордону й десятки зіркових спікерів і виконавців, серед яких: Василь Байдак, Тарас Чмут, Олександр Нотевський, NAZVA та O.Torvald.
У програмі івенту, який тривав близько 12 годин, були публічні виступи учасників із різних сфер, які ділились міркуваннями про значення молоді у формуванні державної політики, розвиток інституту репутації, пам’ять і силу покоління.
Протягом дня на декількох сценах події відбувалися мотиваційні виступи та публічні дискусії. Говорили про вибір залишатися і творити, досвід війни і стійкість молоді у час невизначеності.
На сцені були стендап-комік Василь Байдак, голова фонду «Повернись живим» Тарас Чмут, військовий Богдан Кротевич, громадська діячка Меланія Подоляк, журналіст Роман Кравець, політичний блогер Олександр Нотевський, ведучий і блогер Фахрудін Шарафмал та інші.
«Це вийшла суперкласна молодіжна подія. Дуже багато людей, дуже всі живі, активні, дуже свідомі. У Львові завжди відчувається ця атмосфера активних молодих людей, тому факт того, що цього року це місто є Молодіжною столицею Європи, є абсолютно виправданим. За цим титулом є люди, які активно розвивають нашу країну і це дуже круто. Наша молодь має те, що не має молодь в інших країнах – усвідомленість реальності, яким є насправді світ. Українці дуже приземлені і, чудово розуміючи світову реальність, можуть робити дуже важливі проєкти і зміни», – поділився Василь Байдак, український стендап-комік.
Подія мала благодійну мету – впродовж третього дня організатори ініціювали масштабний благодійний збір на 1 мільйон гривень на потреби 59 бригади СБС «Хижаки Висот». Символом підтримки став розіграш автомобіля Daewoo Lanos, який розіграли у суботу Василь Байдак та Андрій Садовий.
Станом на сьогодні вдалось зібрати близько 900 тисяч гривень, однак збір ще триває, тому організатори просять долучитись, щоб оперативно дозбирати 1 млн грн.
«Де класно, що Львів проводить такі великі молодіжні івенти, де молодь бачить на власні очі майбутнє нашої країни, що тут треба залишатись, що тут є з ким працювати, і що все буде ок. Тисячі таких в одному залі і це важливо!» – зазначив Тарас Чмут, голова фонду «Повернись живим».
На локації діяли тематичні простори, лекційні сцени, інтерактиви та спецформати:
· «Сходинка» від Креативної Практики — про натхнення, дизайн, креативність
· Шоу «Хто з нас?» від Жаби Гадюки — з Володимиром Андрєєвим та Женею Галичем
· «Інтерестінг Інгліш» з Дімкою Носовим — легка англійська в сучасному форматі
· Спідфрендинг — знайомства між молоддю з різних міст та країн
· Воркшоп з грантових можливостей у межах ініціативи EU4Youth IV
Фіналом події став вечірній концерт, який зібрав сотні учасників біля сцени, що відчувалася як серце молодіжного Львова. Хедлайнерами вечірнього концерту були NAZVA, OTOY та O.Torvald — музиканти, які уособлюють нове покоління і гучний голос, готовий змінювати світ.
Паралельно на локації впродовж дня діяв SundayBazzar — благодійний маркет українських брендів. 20% прибутку буде передано МолоФонду Львова на підтримку молодіжних ініціатив упродовж року.
«Львів – це дійсно молодіжна столиця. Це місто, з якого можуть брати приклад інші міста і держави, і статус Молодіжної столиці Європи дає цьому великий поштовх. А також це стимул для всіх нас, що будь-яке таке досягнення стимулює працювати далі. Ти розумієш, що робиш щось правильно, і це надихає», – сказав Богдан Кротевич, український військовослужбовець, колишній начальник штабу 12 бригади «Азов».
Раніше прапор ЄС перед Львівською міськрадою на честь титулу Львова як Молодіжної столиці Європи підняли десятикласниця Юстина Дугіна та восьмикласник Гордій Кузьмінський, які є переможцями всеукраїнських та міжнародних молодіжних олімпіад, волонтерами та соціально активною молоддю.
Довідка
У 2018 році Львів отримав статус Молодіжної столиці України, що стало поштовхом для розвитку молодіжної інфраструктури: у місті відкрили молодіжні центри, створили мережу ТВОРИ!, провели всеукраїнські фестивалі та конференції.
Цей досвід став основою для подальшої амбітної мети: Львів подав заявку на титул Молодіжної столиці Європи та з четвертої спроби здобув перемогу в конкурсі 2022 року. Отримання цього титулу відкриває перед містом нові можливості – міжнародне визнання, розширення партнерств та активну участь молоді у розвитку міського життя.
У четвер, 3 квітня, у Львівській опері відбулася офіційна церемонія відкриття року Молодіжної столиці Європи 2025, а у п’ятницю в Гарнізонному храмі провели особливий Вечір пам’яті про загиблих захисників і молодь, чиї життя обірвала війна.
Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook