Прапор ЄС перед Львівською міськрадою підняли Дугіна і Кузьмінський
17:07 15 лютого 2025 р.
Вони є переможцями всеукраїнських та міжнародних молодіжних олімпіад, волонтерами та соціально активною молоддю.
Про це повідомила пресслужба ЛМР, пише DailyLviv.com.
Прапор ЄС перед Львівською міськрадою на честь титулу Львова як Молодіжної столиці Європи підняли десятикласниця Юстина Дугіна та восьмикласник Гордій Кузьмінський, які є переможцями всеукраїнських та міжнародних молодіжних олімпіад, волонтерами та соціально активною молоддю.
«Для мене честь бути в цьому чудовому місті. Напередодні я була на прощанні з воїнами, молодими людьми, які загинули на фронті. Надто багато молоді сьогодні, на жаль, гине на фронті у боротьбі за майбутнє цієї країни.
Європа з вами. Я знаю, що зараз дуже складний період, але ми бачимо майбутнє України у Європейському Союзі і ніщо не може бути більш символічним, ніж підняття прапора ЄС на честь здобуття Львовом титулу Європейської молодіжної столиці», – сказала Катаріна Матернова, пані посол Європейського Союзу в Україні.
За словами міського голови Львова, підняття прапора та відкриття знаку відбувається без гучних святкувань, адже у місті щоденно прощаються з загиблими Героями, більшість з яких – молоді люди. Тож цей статус є відповідальністю вшанувати боротьбу тих, хто поклав своє життя.
Також перед ратушею встановили спеціальну інсталяцію. Вона є символом шляху, що не завжди простий, але завжди вартий руху вперед. Бетонна основа в бруталістичному стилі уособлює виклики, з якими стикається Україна сьогодні, але крізь камінь та бетон проривається головний меседж Молодіжної столиці Європи – «Not easy, but move». Металева рамка – портал у майбутнє, у новий рік, нові можливості та сміливі зміни для тих, хто творить історію.
«Ми сьогодні підняли прапор Європейського Союзу, як один з головних кроків в межах того, що цьогоріч Львів є молодіжною столицею Європи. І ми відкрили сьогодні такий символічний знак з нашим мотто – Not easy, but move – Нелегко, але потрібно рухатися.
Цей рік присвячений всій героїчній молоді, яка боронить, боронила і буде боронити нашу державу. Це героїчна молодь, яка показує приклад всій Європі та усьому світу. Це особливий рік, в який ми говоримо про героїчну молодь, створюємо нові грантові можливості, нові простори. Це те, що ми робимо і ті, заради кого ми це творимо», – підкреслив Андрій Москаленко, перший заступник міського голови Львова.
Протягом цього року у Львові встановлять кілька різних знаків на честь Молодіжної столиці, які будуть мігрувати по місту. Зараз на площі Ринок охочі мають змогу підійти, зробити фото, довідатися більше про програму і, що найважливіше, долучитися.
Також сьогодні Європейська комісія проводить молодіжний форум про можливості для молоді, де можна довідатися більше про кар’єрні можливості, створення проєктів та стартапів.
Довідка
У 2018 році Львів отримав статус Молодіжної столиці України. Після цього у Львові було відкрито перший молодіжний центр, було започатковано і проведено фестиваль «Молодвиг», кілька великих молодіжних фестивалів, відкрито мережу молодіжних центрів.
Згодом Львів і його активна молодь прийняли рішення про те, що місто буде подаватися на конкурс для отримання титулу Молодіжної столиці Європи.
Молодіжна столиця Європи – це титул, який присвоюється терміном на 1 рік тому європейському місту, яке перемагає у конкурсі. У 2025 році Львів прийматиме гостей з європейських країни в якості Молодіжної столиці Європи як 17-й володар цього титулу. Львів переміг у цьому змагання з четвертої спроби, двічі виходячи у фінал змагань. І в 2022 році здобув цей статус офіційно. Титул приносить місту чимало переваг, включаючи міжнародне визнання, фінансову підтримку та можливість посилити голос молоді в місцевому самоврядуванні.
Ініціатором подання заявки Львова на участь у конкурсі «Молодіжна столиця Європи» та координатором цього проєкту є Мережа ТВОРИ! Львівської міської ради.
До теми: Польща обіцяє прискорити вступ України до ЄС
ЄС надав Україні перші €3 млрд з російських активів
Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook