На Львівщині вручити повістку у громадських місцях можуть усім чоловікам у віці від 18 до 60 років

12:40 5 липня 2022 р.

Фото до новини

Чоловіки віком від 18 до 60 років можуть отримати повістку на блокпостах, у парках, кафе, ресторанах та інших громадських місцях. Робиться це для уточнення облікових даних.

Журналістці 032.ua начальниця прес-служби Львівського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ОТЦК і СП) капітан Марія Левко розповіла про законність видачі повісток у громадських місцях на Львівщині і що потрібно робити громадянам, якщо їм повістку вже вручили, пише Dailylviv.com.

За словами Марії Левко, на всій території України триває загальна мобілізація і Львівщина - не виняток. Раніше пріоритет у загальній мобілізації надавали учасникам АТО (ООС) і миротворчих місій та особам з досвідом строкової служби.

Левко наголошує, що чоловіки віком від 18 до 60 років можуть отримати повістку на блокпостах, у парках, кафе, ресторанах та інших громадських місцях. "Ми не порушуємо ніякого законодавства. Перед врученням повістки звіряються облікові дані та скеровують особу в РТЦК та СП за місцем реєстрації" - уточнила капітан Марія Левко.

Після одержання повістки громадянин повинен упродовж зазначеного терміну прибути у РТЦК та СП за місцем своєї реєстрації. Там уточнюють його особисті дані, вивчають особову справу і скеровують чоловіка на військову-лікарську комісію (далі ВЛК) - для визначення стану придатності особи до проходження служби.

Відповідно до законодавства особу, яка не проходила службу, обов'язково скеровують до навчального центру, де вона має пройти підготовку за відповідною військовою обліковою спеціальністю. Без навчального центру мобілізований, який не має відповідного досвіду, не буде проходити службу у підрозділі.

Для одержання повістки громадянин повинен мати паспорт або посвідчення водія. Також можна використати застосунок “Дія” на смартфоні.

“Якщо документів у людини при собі немає, то з'ясовують її облікові дані і лише тоді особі можуть вручити повістку. Усі ж інші додаткові дані уточнять тоді, коли людина прибуває у районний-територіальний центр комплектування та соціальної підтримки”, - зауважила Марія Левко.

Вручити повістку - для уточнення облікових даних - можуть всім чоловікам у віці від 18 до 60 років. 

Нагадаємо, що після отримання повістки особи, які підлягають мобілізації, зобов’язані з’явитися до військкоматів чи територіальних центрів комплектування і соціальної підтримки (ТЦК). У разі, якщо особа належить до категорії осіб, які не підлягають мобілізації, потрібно надати центру документи, що підтверджують підстави для звільнення від мобілізації. 

Згідно зі ст. 210 Кодексу про адміністративні правопорушення України, за нез’явлення за викликом до ТЦК для визначення призначення у воєнний час встановлена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу 3400−5100 грн з подальшим доставлянням особи до ТЦК.

Військовозобов'язані повинні мати спеціальний дозвіл на виїзд з місць проживання: від 30 діб до року

Примусової мобілізації жінок немає, - заступниця міністра оборони

Без кальянів, електронних сигарет і тютюну: у ресторанах та інших громадських місцях - нові правила

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів