На Львівщині перевірили стан пожежної безпеки храмів

16:10 26 квітня 2019 р.


Фото: скріншот з «YouTube»

Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Львівській області здійснило напередодні Великодніх свят щорічну планову перевірку сакральних споруд Львівщини.

Про це повідомили в п’ятницю, 26 квітня, в прес-службі Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Львівській області, де також розповіли: «Перевірки тривали упродовж березня-квітня. Такі заходи  здійснюються з метою попередження виникнення пожеж чи інших небезпечних подій, аби свято пройшло безпечно».

«На території Львівської області – 2057 релігійних установ, з них 782 є пам’ятками архітектури. 490 – дерев’яних пам’яток сакральної архітектури», – поінформували також в обласному управлінні ДСНС.

«Проблема безпечного утримання релігійних споруд з кожним днем стає все більш актуальною. Невтішні цифри статистики свідчать, що в період з 1991 до 2019 року на території Львівської області в приміщеннях релігійних споруд виникло 108 пожеж, внаслідок чого вогнем було знищено 28 церков, а ще 80 зазнали значних руйнувань та збитків», – розповіли також в обласному управлінні ДСНС.

«Основними причинами виникнення загорань стали необережне поводження з вогнем, коротке замикання електромережі, або ж занесення джерела запалювання ззовні. 25 квітня рятувальники разом із журналістами навідалися до Храму Блаженних мучеників УГКЦ на вулиці Стрийські, у Львові. Разом вони оглянули основні вимоги пожежної безпеки, які мають бути у храмі», – повідомили також в обласному управлінні ДСНС.

Заступник начальника управління й начальник відділу пожежної безпеки Ігор Брегін вважає:«Вагомим чинником пожежної безпеки є людський фактор. Як показує практика, нерідко від необережного поводження з вогнем пожежі спалахують і у Божих храмах. Тому ще і ще раз звертаємося до Вас із проханням бути більш пильними і уважними при користуванні відкритим вогнем під час проведення служб. Не слід залишати у церквах непогашені свічки після завершення богослужінь».

«При здійсненні перевірок інспектори наглядово-профілактичного блоку ДСНС Львівщини виявляють порушення вимог правил улаштування електроустановок. Крім того, у храмах відсутня нормативна кількість первинних засобів пожежогасіння (вогнегасників), частина об’єктів не обладнані установками протипожежної автоматики, а на деяких установки знаходяться в непрацездатному стані. Трапляються випадки, коли духовенство нехтує встановленням блискавкозахисту, що в подальшому може спричинити  пожежу, особливо у нашому регіоні, враховуючи кліматично-географічні особливості», – поінформували також в обласному управлінні ДСНС.

«За результатами перевірок наставникам храмів вручили приписи, в яких пропонуються заходи щодо усунення виявлених порушень чинного законодавства в галузі пожежної безпеки. Окрім цього, під час здійснення оглядів, рятувальники проводили інструктажі з церковними комітетами культових споруд щодо дотримання вимог пожежної та техногенної безпеки. Розроблено пам’ятки «Про заходи пожежної безпеки в культових спорудах», з приводу суворого дотримання правил пожежної безпеки під час церковних богослужінь, які вручали настоятелям церков», – розповіли також в обласному управлінні ДСНС.

«Головне управління Держслужби з надзвичайних ситуацій у Львівській області закликає бути особливо обережними, уважними та відповідальними у поводжені із вогнем, електричними приладами та оздоблювальними матеріалами. Нехай свято пройде весело та безпечно!», – повідомили також в обласному управлінні ДСНС.

dailylviv.com

До теми

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Політичні переслідування: Порошенко - №1

Рубрика: Політика

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу