На Львівщині незабаром запрацюють групи швидкого реагування та нова поліція, – МВС

17:47 17 липня 2015 р.


Фото: прес-служба Львівської облдержадміністрації

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков відвідав Львівщину для ознайомлення з ходом експерименту на базі Самбірського міськвідділу міліції.

У рамках спільного проекту Консультативної місії Європейського Союзу та Львівського обласного управління МВС впроваджють нові форми і методи роботи самбірських міліціонерів, метою яких є створення міліції швидкого реагування. Правоохоронців, заради скорочення часу реагування на звернення громадян, розподілили на групи швидкого реагування та закріпили за ними відповідні райони.

Це дало змогу скоротити прибуття міліціонерів на місце злочину у межах міста до чотирьох-п’яти хвилин (по району – до 15-20 хвилин). Також у межах проекту Самбірський міськвідділ міліції отримав чотири нових міліцейських автомобілі.

Під час  робочої наради щодо пілотного проекту міністр ознайомився з різними аспектами експерименту, зокрема – і з проблемними моментами: від необхідності збільшити штатну чисельність підрозділів громадської безпеки до внесення змін у кримінальне законодавство, зокрема – в частині прийняття Кодексу про кримінальні проступки. Водночас учасники наради відзначили, що збільшення кількості груп швидкого реагування на вулицях Самбора дало змогу забезпечити ефективнішу протидію правопорушенням. Як наслідок, суттєво зріс рівень довіри місцевої громади до роботи правоохоронців.

За результатами робочої наради Арсен Аваков зустрівся із представниками ЗМІ.

Під час брифінгу він зазначив, що вже прийнято Закон України «Про Національну поліцію» і всі необхідні супутні закони. Їх напрацювала команда фахівців МВС для того, щоби змінити ситуацію у відомстві. Поліція повинна бути сервісним інститутом, а людина в поліцейській формі – допомагати людині на вулиці.

Арсен Аваков підкреслив: «У нас три місяці для того, щоби перейти від пострадянської міліції до нової поліції, від ситуації «карати і кришувати» – до визначення «служити і захищати».

Після зустрічі з журналістами міністр поспілкувався і з мешканцями Самбірщини.

Також Арсен Аваков ознайомився з процесом підготовки працівників нової патрульної поліції Львова на базі Львівського державного університету внутрішніх справ і поспілкувався з курсантами.

Він нагадав, що раніше подібний досвід був отриманий в Києві, де зараз уже діє патрульна служба. Експеримент засвідчив, що кількість звернень до правоохоронців зросла в кілька разів.

Зокрема, в Києві ця цифра збільшилася учетверо. «Це свідчить про те, що люди вірять, що можна чогось добитися, і дзвонять», – зазначив Арсен Аваков.

Ще одним викликом, який стоїть перед МВС, є необхідність здійснення інфраструктурних змін, коли бюрократи з кабінетів мають вийти на вулиці і перетворитися на реальних помічників людям. Арсен Аваков підкреслив: «Люди мають відчути захист. Ось на цьому шляху ми стоїмо».

Про це повідомили сьогодні, 17 липня, «Щоденному Львову», в прес-службі міської ради.

dailylviv.com

До теми

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Проти всіх форм рабства - дослідження

Рубрика: Ситуації і пригоди

Звіт депутата ЛОР Олександра Ганущина перед виборцями

Рубрика: Політика

XI Міжнародний органний фестиваль

Рубрика: Культура

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Парки Львівщини: реконструкція та будівництво

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу