Мешканці 16-поверхового будинку у Львові чотири роки живуть у квартирах без води та газу

19:59 5 березня 2025 р.

Будинок у житловому комплексі „Lazur Sky“ частково здали в експлуатацію, але досі не під’єднали газ та воду.

Про це інформує Суспільне, пише DailyLviv.com.

Мешканці 16-поверхового будинку у Львові чотири роки живуть у квартирах без води та газу. Також у багатоповерхівці не працюють ліфти, а каналізацію під'єднали минулого року.

Наталія Рудько розповідає, що вклала у квартиру 22 тисячі доларів США. Будинок у житловому комплексі "Lazur Sky" частково здали в експлуатацію, але досі не під’єднали газ та воду.

"Воду ми доставляємо машиною під будинок, люди помагають заносити. Ось вода в наявності. В туалеті воду набираю в ванну і тазики, щоб зливати каналізацію. Газу немає, опалюю електрикою. Тобто, обігрівач там в кімнаті", — каже Наталія Рудько.

Читайте також: Зубра проти Дубневич-СІТІ: мешканці села пікетуватимуть голову Солонківської ОТГ (відео)

Володимир Гера пересувається на кріслі колісному. Чоловік розповідає, що не може самостійно потрапити до квартири.

"Тут фізично я у квартиру не потраплю. Немає пандусів, ліфт працює "за домовленістю". Треба дзвонити, щоб його увімкнули. Люди, які тут проживають, користуються електроенергією, кабелем, який по суті іде з гаражів", — розповів Володимир Гера.

Мешканка будинку Тетяна Каратник розказує, що каналізацію в будинку під'єднали минулого року. До цього жителі користувалися біотуалетом, який досі стоїть на території.

"Нам що три місяці почали видавати письмові відповіді на наші запитання, коли будуть комунікації, коли буде добудовуватися будинок, чому там не проводяться далі роботи. І що три місяці було, що все робиться, що все буде", — каже Тетяна Каратник.

Читайте також: Забудовник отримав гроші та щез: 40 сімей стали жертвами шахрайської схеми у селі Зубра біля Львова

Будинок зводила компанія "Lazur Group", зареєстрована у Львові. Кореспонденти Суспільного спробували зв’язатися із представниками забудовника. Під час телефонного дзвінка представники повідомили, що компанія комунікує з Державною інспекцією архітектури та містобудування та Львівською міськрадою, тож наразі не даватиме коментарів.

Сертифікат про готовність однієї секції львівського житлового комплексу видали у Києві в Державній інспекції архітектури та містобудування у 2021 році. Документ видала столична інспекція, оскільки забудовник перевів будівництво у найвищий клас – об’єкт зі серйозними наслідками, каже заступниця директору міського департаменту природних ресурсів і будівництва Світлана Бордіян.

"Вони говорять, що в них нестача коштів, що вони не розрахували. Спочатку був ковід, потім почалася війна. І, відповідно, в них не вистачило коштів, щоб завершити будівництво", — каже Світлана Бордіян.

За її словами, наразі тривають перемовини між мешканцями, забудовником та міською радою. Деякі власники квартир планують звернутися до правоохоронців.

Читайте також: Доплатити по $150 за кв. метр і зачекати ще два роки. Обманутим вкладникам ЖК «Етнодім» обіцяють його добудувати

DailyLviv.com

Застрелила собаку посеред вулиці

Купили «інвалідність» дружинам. Викрили сімох військових, які незаконно звільнилися зі служби

Холоднокровно добивав поранених. Голова Нацполу розкрив деталі загибелі чотирьох поліціянтів на Черкащині

Ефективність українських дронів призвела до різкого зростання смертності в армії РФ – Bloomberg

Минулої ночі рф не била по енергетиці, тільки по логістиці, - Зеленський

Понад 680 тисяч гривень за прогули. У Львові судитимуть посадовця правоохоронного органу

Ув'язнений у СІЗО разом зі спільниками на «волі» організував схему вимагання грошей у бориславця

Арктичне повітря з Фінляндії. У вихідні на Львівщині очікується до -25°C

ЛМР рекомендує супермаркетам та аптекам забезпечити двотижневий запас товарів

Польща отримає від України сучасні безпілотники в обмін на старі МіГи

Наслідки обстрілів та негоди. 276 населених пунктів без світла, в окремих областях — аварійні вимкнення

Смертельне зіткнення поблизу Дублян. Водій загинув, троє людей у лікарні

Через пральну машинку ледь не згоріла квартира у Стрию

Історію з Гренландією можуть використати, щоб забрати українські території - Зеленський

Сили оборони уразили ЗРК «Оса» та логістичні об’єкти ворога на Запоріжжі

Найскладнішими для України будуть січень, лютий та березень - Зеленський

У Жидачеві викрили схему «вирішення питань» з ТЦК та ВЛК

ПУМБ спрямує $100 000 на стипендіальну програму для студентів Київської школи економіки

У Львові та Самбірщині люди масово отруїлися чадним газом і продуктами горіння

Аналітики пояснили, чому тижнева пауза в обстрілах може бути вигідною для РФ

Василь Гера, Василь Чехарівський, Михайло Козяр, Олег Антонов, Олександр Труханський. Прощання

Котик загинув у пожежі, яку випадково сам і спричинив на печі

П'ять груп споживачів на Львівщині матимуть світло ввесь день. Новий графік на 30 січня

Ворожих ударів зазнали 4 населені пункти Харківщини

Уночі знешкоджено 80 ворожих БпЛА

Пошкоджена інфраструктура на Дніпропетровщині

Ворог 22 рази атакував дронами дві громади на Миколаївщині

132 повідомлення про пошкодження житла та об’єктів інфраструктури у Запорізькій області

Генсек ООН підтримав обмежене припинення вогню. Як він розуміє цей термін

Семи групам споживачів додали світла. Графік електропостачання 30 січня на Львівщині

Німеччина розробляє власну систему виявлення ракет через загрозу ударів російським «Орєшніком»

У Києві зберігається дефіцит електроенергії

Мешканці ЖК у Львові обговорюють, як позбутись собак, отруївши їх

Зеленський подякував Трампу за безпеку для Києва та інших міст України від російських ударів під час зимових холодів

Уряд надав ₴800 млн на незалежні джерела електроенергії для багатоквартирних будинків

В Італії, ймовірно, вбили та викинули з вікна українського банкіра

Дві мобільні ТЕЦ приїхали в Україну з Німеччини

Трамп попросив Путіна не обстрілювати Київ та різні міста упродовж тижня

Садовий закликав львів'ян запастися базово необхідним набором продуктів, питною водою та ліками

Львів ризикує залишитися без мобільного покриття у критичній ситуації - Козицький