Львівський адмінсуд зобов’язав «Компанію Ензим» отримати спецдозвіл на користування надрами

12:14 10 червня 2015 р.


Фото: 17tv.com.ua

Апеляційний адміністративний суд виніс ухвалу, якою задовольнив апеляційну скаргу прокуратури Львова.

ПрАТ «Компанія Ензим» звернулася до Львівського окружного адміністративного суду з позовом до Державної екологічної інспекції у Львівській області про визнання нечинним та скасування припису щодо зобов'язання її отримати спеціальний дозвіл на користування надрами. В обґрунтування своїх вимог вказана компанія зазначала, що здійснює забір води із підземного водозабору, який складається з чотирьох свердловин і двох шахтних колодязів, які знаходяться як в межах земельного відводу так і за його межами. При цьому робить це на підставі дозволу на спеціальне водокористування, наявність якого, на думку представників компанії, виключає необхідність отримання ще одного спеціального дозволу на користування надрами.

Своєю чергу, прокуратура Львова здійснила з метою захисту інтересів держави вступ у розгляд вказаної справи на стороні Державної екологічної інспекції у Львівській області. Однак постановою Львівського окружного адміністративного суду позов ПрАТ «Компанія Ензим» було задоволено повністю.

Не погодившись з рішенням суду першої інстанції, прокуратурою Львова подано апеляційну скаргу. Прокуратура мотивувала своє заперечення тим, що відповідно до вимог чинного законодавства, одним із видів користування надрами, є користування корисними копалинами.

Крім того, у постанові Кабінету Міністрів України від 12.12.1994 № 827 зазначено, що підземні води відносяться до переліку корисних копалин. Оскільки ПрАТ «Компанія Ензим» здійснює забір води із підземного водозабору, то, вочевидь, користується надрами.

Таким чином, окрім дозволу на спеціальне водокористування компанія зобов’язана отримати спеціальний дозвіл на користування надрами. Заслухавши вказані доводи прокурора та інших сторін у справі, Львівський апеляційний адміністративний суд виніс 2 червня ухвалу, якою апеляційну скаргу прокуратури Львова задовольнив, а рішення суду першої інстанції скасував та прийняв нову постанову про відмову у задоволенні позову.

Про це повідомили сьогодні, 10 червня, в прес-службі прокуратури Львівської області.

dailylviv.com

До теми

09:47 13 травня 2021 р.

Вибух газу на Львівщині: будинок повністю зруйновано

13 травня о 05:07 до Служби порятунку “101” надійшло повідомлення про вибух газу з подальшим горінням в с. Язлівчик (Бродівська МТГ) Золочівського району. Вибух трапився в дерев’яному житловому будинку, критому шифером, розміром 9×5 м.

Рубрика: Ситуації

23:22 12 травня 2021 р.

Завтра на Львівщині відновлять сполучення між частинами дороги Львів-Луцьк, де обвалилася секція мосту

Від 13 травня відновлюють сполучення між частинами дороги "Львів-Луцьк", де обвалилася секція мосту у селі Гайок. Обласні маршрутки доїжджатимуть до обваленого моста, пасажири переходитимуть пішохідним переходом, і з іншої сторони річки Західний Буг пересідатимуть на автобус цього ж рейсу.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Презентація проєкту «Порфирій Бажанський. Від рукопису до аудіосеріалу»

Рубрика: Культура

Рейдерське захоплення 1,5 га дороги та приватних ділянок у Давидівській ОТГ

Рубрика: Кримінал

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу