У Львові – потреба в батьках-вихователях дитячого будинку сімейного типу

11:24 31 березня 2014 р.

Фото до новини


Фото: ukurier.gov.ua

Зголошуватися просять до відділу в справах дітей ЛМР.

Про це повідомляє сьогодні, 31 березня, прес-служба Львівської міської ради. За її інформацією, відділ у справах дітей ЛМР проводить пошук батьків-вихователів для дитячого будинку сімейного типу, який планують створити влітку 2014 року за адресою: м. Львів, вул. Мечнікова, буд. №16-а.  

Бажаючих стати батьками-вихователями дитячого будинку сімейного типу просять звертатись за адресою: м. Львів, пл. Ринок, 1, відділ у справах дітей, кімната 523, 524. Контактні телефони: (032) 235-40-40, 297-58-83.

Довідка

Дитячий будинок сімейного типу – сім’я, в якій, поряд з власними дітьми, живуть і виховуються діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування. Така сім’я може взяти на виховання від 5 до 10 дітей зазначених категорій.

Вихованці перебувають у дитячому будинку сімейного типу до досягнення повноліття, а в разі продовження навчання у професійно-технічному, вищому навчальному закладі I–IV рівнів акредитації – до його закінчення, але не пізніше досягнення ними 23-річного віку. Держава призначає сім'ї допомогу на утримання дітей, грошове забезпечення батькам/вихователям, а також надає соціальний супровід (постійну консультативну допомогу від соціального працівника).

Діти, які виховуються в дитячих будинках сімейного типу, не втрачають статусу дитини- сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, що передбачає залишення пільг, які гарантуються державою таким дітям: при отриманні житлової площі, влаштуванні на навчання, матеріальної підтримки тощо. У випадку, якщо за дитиною закріплено майно та житло, воно зберігається до досягнення вихованцем повноліття. 

Відповідальність за його збереження покладається на органи опіки та піклування за місцем знаходження майна. За вихованцями зберігаються раніше призначені аліменти, пенсії, інші виплати.

Суми коштів, що належать вихованцям як пенсія, аліменти чи інші види державної допомоги, переходять у розпорядження батьків-вихователів і витрачаються на утримання вихованців. При влаштуванні дітей до дитячого будинку сімейного типу вихованці мають право підтримувати особисті контакти з батьками та іншими родичами, якщо це не суперечить їх інтересам і не заборонено рішенням суду. 

Для створення ДБСТ Вам потрібно підготувати і подати до відділу у справах дітей наступні документи: 

• заява про створення ДБСТ (від подружжя приймається спільна заява, підписана ними обома); 

• копії своїх паспортів; 

• довідку про склад сім’ї; 

• копію свідоцтва про шлюб (для сімейних пар); 

• висновок про стан Вашого здоров’я та членів сім’ї, які проживають разом з Вами (довідка про відсутність хронічних захворювань, обстеження нарколога, венеролога, психіатра); 

• довідку про проходження курсу навчання кандидатів у батьки-вихователі і рекомендацію ЦСССДМ щодо внесення Вас у базу даних про сім’ї потенційних усиновителів, опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів; 

• нотаріально завірена письмова згода всіх повнолітніх членів сім’ї, які проживають разом з Вами, на створення ДБСТ, або написана власноруч в присутності посадової особи, яка здійснює  прийом документів; 

• довідку про наявність чи відсутність судимості; 

довідку про доходи; 

• висновок відділу у справах дітей за місцем проживання про можливість створення Вами ДБСТ. 

Батьки-вихователі несуть відповідальність за життя, здоров’я, фізичний і психічний розвиток вихованців. 

Перевага ДБСТ в тому, що є можливість влаштувати на виховання та спільне проживання в сім'ю рідних братиків та сестер з однієї родини, не роз'єднуючи їх. 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів