Користувачів гіроскутерів, гіробордів, моноколіс, електросамокатів, електроскутерів та сігвеїв зроблять учасниками дорожнього руху

17:46 4 вересня 2020 р.

Фото до новини

Їм дозволять пересуватися велодоріжками, а в разі їх відсутності - по краю проїзної частини дороги або вулиці. І не штрафуватимуть тих із них, хто напідпитку йтиме пішки і котитиме поруч свій транспортний засіб.

Сьогодні, 4 вересня, Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект №3023 про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо вдосконалення регулювання відносин у сфері забезпечення безпеки окремих категорій учасників дорожнього руху (користувачів персонального легкого електротранспорту, велосипедистів та пішоходів). Він вводить чіткі правила користування персональним електротранспортом, чим сприяє підвищенню безпеки на дорогах. Законопроект підтримали 268 народних депутатів.

“Безпека на дорогах – це пріоритет №1. А користувачі відносно нових видів транспорту як гіроскутери, гіроборди, моноколеса, електросамокати, електроскутери та сігвеї – такі ж повноцінні учасники дорожнього руху, як і всі інші. І з кожним роком на дорогах їх стає тільки більше. Тому врегулювати та встановити чіткі правила проїзду для них вкрай важливо. І я вдячний депутатам за підтримку у першому читанні відповідного законопроекту, який це пропонує”, - прокоментував прийняте рішення Міністр інфраструктури України Владислав Криклій.

Цей проект Закону, передусім, запроваджує правове регулювання нової категорії учасників дорожнього руху – користувачів персонального легкого електротранспорту та пропонує встановити їх правовий статус і передбачити основні права та обов’язки. Водночас законопроект встановлює відповідальність за порушення користувачами персонального легкого електротранспорту правил дорожнього руху та містить положення, що врегульовують питання безпеки інших учасників дорожнього руху, а саме велосипедистів та пішоходів.

Закон дозволяє користувачам персонального електротранспорту пересуватися велодоріжками, а в разі їх відсутності - по краю проїзної частини дороги або вулиці. У вечірні проміжки часу та за межами населених пунктів користувачі електротранспорту повинні виділяти себе світловідбивними елементами, а на самому транспорті має бути встановлений ліхтар чи фара. Крім цього, якщо конструкція транспортного засобу дозволяє, повинен бути також встановлений звуковий сигнал.

Згідно з законопроектом, водіям заборонено:

- пересуватися на технічно несправному і не обладнаному належним чином електротранспорті;

- пересуватися в стані алкогольного, наркотичного або іншого сп'яніння, або під впливом ліків, що знижують увагу та швидкість реакції;

- перевозити пасажирів (якщо цього не передбачає конструкція);

- користуватися мобільним телефоном, тримаючи його в руці.

“Такі правила будуть поширюватися лише на тих користувачів, які їдуть на електротранспорті. Якщо людина просто котить транспорт поруч з собою, то вона прирівнюється до пішохода”, - додав Владислав Криклій.

З якого віку можна користуватися цим електротранспортом, Урядовий портал не повідомляє.

У Львові пропонують врегулювати правила для руху велосипедів, моноскутерів і самокатів.

Львівський депутат пропонує запровадити посвідчення велосипедистів для безпечного руху.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів