Команда батискафа Титан, вочевидь, загинула
19:42 22 червня 2023 р.
Один квиток у цей підводний рейс до затонулого пароплава "Титанік" коштував для пасажирів-екстремалів 250 тисяч доларів.
Про це пише BBC, інформує Dailylviv.com.
Підводний апарат «Титан» належить компанії OceanGate, яка організовує подорожі до уламків «Титаніка» за 250 тисяч доларів США. Зв’язок із «Титаном» зник 18 червня, через 1 годину 45 хвилин після занурення.
На відміну від підводного човна, підводний апарат «Титан» має набагато менші запаси потужності. Вважається, що зникле судно має такий же розмір, як вантажівка. Підводний апарат може перевозити пілота, трьох туристів та «експерта з контенту». Апарат зазвичай занурюється із чотириденним запасом кисню.
За оцінками представників берегової охорони, у пошуковців потенційно є час до 23 червня, щоб знайти судно та врятувати п’ятьох членів екіпажу на борту, перш ніж у них закінчиться кисень.
Видання New York Times пише, що один з пасажирів підводного апарату «Титан», який зник на шляху до уламків відомого «Титаніка», одружений із праправнучкою найбагатших пасажирів цього затонулого корабля.
Поки пошуки зниклого апарату "Титан" тривають. Є дуже мало інформації про те, що могло статися з "Титаном" і його командою. Але в такому складному та негостинному середовищі ризик відвідування уламків "Титаніка" сьогодні є не меншим, ніж у 1986 році, коли перші люди вирушили на глибину і побачили судно після того, як воно затонуло.
Рятувальники вдвічі збільшили територію пошуків субмарини, яка зникла безвісти після занурення до затонулого "Титаніка".
У четвер до рятувальної місії приєдналися додаткові човни і підводні апарати. Пошуки перейшли у критичну фазу, бо на батискафі залишилось мало кисню. Він міг закінчитися приблизно о 10:00 за Гринвічем (о 13.00 за київським часом) у четвер.
Однак експерти стверджують, що рівень кисню залежить від різних факторів. Раніше у середу контрадмірал берегової охорони США Джон Могер заявив, що на підводному човні, ймовірно, є система екстреного життєзабезпечення, яка містить додатковий кисень, але і його запаси вичерпуються. "Одним із факторів, через який важко передбачити, скільки кисню лишилося, є те, що ми не знаємо швидкість споживання кисню на одного пасажира на підводному судні", - сказав він BBC.
Доктор Кен ЛеДез, експерт з гіпербаричної медицини з Меморіального університету в Сент-Джонсі, штат Ньюфаундленд, сказав ВВС, що, можливо, екіпаж міг би вижити, навіть якщо запаси кисню зменшуються. Це залежить від фізичної підготовки екіпажу та умов у апараті.
Хоча ми не знаємо точно, які зараз умови на борту "Титана", доктор ЛеДез каже, що всередині апарату напевно збільшився рівень вуглекислого газу, а також могла знизитись температура повітря разом зі зменшенням кисню.
Поєднання цих факторів може призвести до гіпотермії та втрати свідомості, каже фахівець. Але ці умови не обов'язково смертельні, а уповільнення метаболізму через холод може якраз сприяти тому, що екіпаж матиме більше часу, додав він.
"Вони там розумні... дуже досвідчені люди, - сказав доктор ЛеДез. - Якщо хтось і може вижити у цьому батискафі, це точно ці люди".
Берегова охорона США повідомила у середу, що впродовж другої доби вони виявили більше шумів за допомогою гідроакустичних буїв - пристроїв, скинутих з літаків і кораблів.
Виступаючи під час пресконференції у Бостоні, капітан Джеймі Фредерік сказав, що канадський пошуковий літак вловив підводні шуми у вівторок, а потім знову у середу.
Це змусило пошукову групу зосередитися на районі, де почули шуми. Капітан Фредерік каже, що вони не знають точно, що це за шуми. ВМС США допомагають їх проаналізувати, пошуки у частині океану, де їх виявили, також не дали результатів.
За його словами, з прибуттям більшої кількості човнів і підводних апаратів операції відновляться там, де пошуки проводили спочатку. Загальна площа ділянки моря, яку прочісують рятувальники, становить близько 26 000 квадратних кілометрів, що вдвічі більше за площу штату Коннектикут.
"Надія завжди є, - сказав капітан Фредерік. - Це 100% пошуково-рятувальна операція".
За його словами, на цей момент у пошуках беруть участь п'ять надводних суден, ще п'ять прямують до цього району. Тим часом до двох апаратів з дистанційним керуванням (ROV), які ведуть пошуки під водою, у четвер вранці приєднається ще кілька.
Серед додаткових суден, які прямують на допомогу, французький корабель L'Atalante. Човен оснащений роботом, який може опуститися на глибину 3800 метрів і підняти "Титан" на поверхню.
На борту семиметрового "Титана" перебувають британський бізнесмен Геміш Гардінг, британсько-пакистанський бізнесмен Шахзада Давуд і його син Сулеман, колишній французький водолаз Поль-Анрі Наржеоле та Стоктон Раш, генеральний директор OceanGate, компанії, якій належить батискаф.
Титанік: перше в історії повнорозмірне сканування виявило затонулий корабель, якого раніше не бачили
До 25-річчя фільму про Титанік вперше показали затонулий лайнер на дні Атлантики (відео)
Знайдено німецький крейсер «Карлсруе», в трюмі якого може бути Бурштинова кімната
Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook