Генпрокуратура закликає громадян України зберігати витримку (відео)

13:20 3 березня 2014 р.


Фото: newsradio.com.ua

Її колегія наголошує в понеділок, що від цього залежить майбутнє нашої країни.

Прес-служба Львівської обласної прокуратури опублікувало сьогодні, 3 березня «Звернення до працівників прокуратури, правоохоронних органів, суду, органів державної влади і місцевого самоврядування, військовослужбовців Збройних Сил та інших військових формувань України» колегія Генеральної прокуратури України, текст якої наводимо повністю:

«Шановні співгромадяни! 

Усім Вам відомо про тривожні події, які зараз відбуваються в Україні та поблизу її кордонів.  Масові акції протесту, які розпочалися торік у листопаді, призвели до відставки уряду та усунення Віктора Януковича з посади Президента України.

У встановленому законом порядку йому висунуто підозру у вчиненні низки особливо тяжких злочинів. Це стосується і осіб з його найближчого оточення. Ці процесуальні дії було здійснено у відповідності до Закону та на основі принципів Верховенства Права. 

Верховна Рада України взяла на себе відповідальність за подальший стан справ у країні та конституційною більшістю сформувала новий склад органів влади. Їхню легітимність визнано іноземними державами та міжнародними організаціями. 

Водночас у південних та південно-східних регіонах держави поширюються публічні заклики до вчинення протиправних дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності України. Мають місце факти незаконних дій і рішень щодо захоплення та припинення діяльності конституційних органів влади, а також намагання неправомірно підпорядкувати підрозділи правоохоронних органів України місцевій владі або створення так званих місцевих правоохоронних органів. 

На такі факти органи прокуратури оперативно реагують у порядку, визначеному законом. Зокрема, Генеральною прокуратурою України до адміністративного суду подано позов про скасування низки рішень, ухвалених 27 лютого цього року Верховною Радою Автономної Республіки Крим. У тому числі – щодо висловлення недовіри Раді Міністрів Криму, припинення її діяльності, призначення Сергія Аксьонова на посаду голови кримського уряду, а також про організацію та проведення республіканського (місцевого) референдуму з питань удосконалення статусу і повноважень кримської автономії.

Відповідно до статті 121 Конституції України, прокуратура становить єдину систему та забезпечує дотримання законності в державі.Тому будь-які рішення про призначення керівників органів прокуратури усупереч встановленому порядку, як це мало місце в Криму, є незаконними. 

Нелегітимними та такими, що суперечать чинному законодавству є і рішення «Про звернення депутатів Луганської обласної ради» від 02 березня поточного року. Наразі прокуратура Луганської області вже підготувала адміністративний позов про скасування цього незаконного акту.

Варто підкреслити, що нині у державі не відбулося жодних змін у законодавстві, які б погіршували або утискали права громадян залежно від їхньої національності, мови чи віросповідання.  Відтак вчинення сепаратистських дій не має під собою жодного реального підґрунтя.

Особливої небезпеки такі дії набувають в умовах, коли у порушення міжнародних договорів Рада Федерації Росії дозволила використання російських військ на території України. Військовослужбовці Збройних Сил України повинні пам’ятати, що вони присягали на вірність українському народу! Відтак, виконання ними вимог щодо здачі зброї, залишення військової техніки і місць дислокації буде розцінюватися як державна зрада із відповідними правовими наслідками. 

Звертаючись до працівників прокуратури, правоохоронців, суддів, працівників місцевих органів влади, наголошуємо, що наразі збереження суверенітету, територіальної цілісності й безпеки нашої держави та усіх її громадян – є нашим спільним першочерговим завданням. Поважаючи незалежність судової гілки влади, наголошуємо, що суддівський корпус має діяти виключно в рамках Закону, керуючись принципом Верховенства Права. 

Ще раз закликаємо усіх громадян зберігати витримку, спокій, виконувати закони та пам’ятати, що від цього залежить майбутнє нашої України.

Колегія Генеральної прокуратури України».


Відео: Генеральна прокуратура України

dailylviv.com

До теми

18:55 24 жовтня 2021 р.

У Львові викрали 9-місячну дитину

Поліція Львівщини розшукує зловмисника, причетного до викрадення 9-місячної дитини. Також правоохоронці встановлюють місце перебування самої дитини.

Рубрика: Ситуації

17:44 24 жовтня 2021 р.

Зіткнувся з бетонною огорожею: рятувальники трьох міст визволяли потерпілих з автомобіля

24 жовтня в с. Руденко Червоноградського району водій автомобіля "Opel Astra", чоловік 1987 року народження, не впорався з керуванням та зіткнувся з бетонною огорожею.

Рубрика: Ситуації

16:08 24 жовтня 2021 р.

Ув'язнені одержали змогу легально телефонувати рідним і знайомим: Мін'юст дозволив за гроші

Міністерство юстиції започаткувало нову послугу для ув'язнених - платні телефонні розмови та користування мережею Інтернет - з обмеженням контенту.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Європейський день боротьби з торгівлею людьми

Рубрика: Ситуації і пригоди

Правда про лікарню швидкої меддопомоги у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Притулок для тварин у Львові: хто гальмує

Рубрика: Ситуації і пригоди

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Депутат ЛМР Сергій Івах про комунальне майно і не тільки

Рубрика: Політика

Всі відео розділу