Екскандидат у мери Львова очолив Львівську палату сертифікованих архітекторів

17:09 29 листопада 2020 р.

У Львові на конференції Львівської обласної організації національної Спілки архітекторів, що проходила у Пороховій вежі, архітектора Ігоря Кузьмака обрали головою Львівської регіональної палати сертифікованих архітекторів.

Про це Ігор Кузьмак повідомив у Фейсбуці, пише DailyLviv.

"27.11.2020 року у Львові, на конференції Львівської обласної організації національної Спілки архітекторів, що проходила у Пороховій Вежі, мені довірили очолити Львівську регіональну палату сертифікованих архітекторів", - написав Ігор Кузьмак.

Він подячно згадав першого голову цієї організації - Володимира Следзя, одного з архітекторів стадіону "Арена-Львів".

"За час його правління, організація успішно пройшла важливі етапи свого становлення на національному та місцевому рівнях",- зазначив Ігор Кузьмак.

Довідка

Львівська регіональна палата сертифікованих архітекторів – фахової саморегульована неурядова громадська організація, яка є структурним підрозділом Національної спілки архітекторів України.

Створення Всеукраїнської Архітектурної Палати України (АПУ) було ініційовано ще у жовтні 2013 року на зїзді Національної Спілки архітекторів (що доречі відбувся саме у Львові). У 2014 році було затверджене типове положення про регіональні відділення АПУ, що стало поштовхом до проведення в областях України установчих конференцій щодо створення регіональних палат, які будуть об'єднувати практикуючих архітекторів - фізичних осіб – сертифікованих спеціалістів у сфері архітектурної діяльності.

Імпульсом для створення АПУ став вступ України до Світової організації торгівлі і прийняття закону «Про архітектурну діяльність», який гармонізує національне законодавство з європейським правовим полем. Зокрема, серед підписаних Україною документів є протокол, який зобов'язує Україну привести своє національне законодавство у відповідність з правилами ВТО.

Саме Архітектурна палата, а не Мінрегіонбуд, повинна проводити атестацію архітекторів на право самостійної творчої діяльності та вести реєстр сертифікованих архітекторів України. Реєстр практикуючих архітекторів України - основа існування палати, відкритий інформаційний ресурс, в якому можна отримати офіційну інформацію про професіонала-проектувальника.

При цьому Спілка архітекторів України, що є добре відомою громадською організацією з багаторічною історією, яка традиційно об’єднує архітекторів країни, ініціювала процес організації АПУ саме як невід’ємної структурної частини Спілки. Основної причиною прийняття такого рішення стало бажання, щоб архітектурна спільнота не була розділеною, а навпаки, консолідувавши свої зусилля, максимально ефективно відстоювала свої права.

Палата є підзвітною НСАУ, проте чітко розмежовує повноваження зі Спілкою архітекторів - громадською організацією,  діяльність якої зосереджується на творчих аспектах професії, організації виставок, фестивалів, творчих конференцій. Спілка архітекторів об'єднує широке коло фахівців, які отримали професійну освіту і працюють у цій галузі, незалежно від того, займаються вони практичною діяльністю чи ні.

Палата ж об’єднує лише сертифікованих архітекторів на засадах дійсного та асоційованого членства (які не обов’язково є членами НСАУ) і врегульовує питання професійної відповідальності та юридичного захисту проектантів.

Нагадаємо, на місцевих виборах 2020 року Ігор Кузьмак балотувався на посаду міського голови Львова.

Незаконні будови у Львові будуть переходити у власність міста, якщо зламаємо нинішню владну систему, - архітектор

Львівський архітектор розповів, якими мають бути мобільні госпіталі для хворих на COVID-19

dailylviv.com

До теми

16:32 15 січня 2021 р.

ЛКП «Лев» відновило роботу і збільшило зону обслуговування. Графік виїзду бригади ловців

ЛКП «Лев» завершує плановий цьогорічний карантин уже сьогодні, 15 січня, та повноцінно відновлює свою роботу із гуманного регулювання чисельності безпритульних тварин на території Львівської МТГ та надання всієї необхідної ветеринарної допомоги.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Газова петля чи зашморг?

Рубрика: Економіка

У кого купувати дешевий газ

Рубрика: Економіка

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу