Діти ходитимуть у Львові в школи й садочки попри кір

17:10 16 січня 2018 р.

Фото до новини


Фото: city-adm.lviv.ua

У Львівській міськраді відбулося у вівторок, 16 січня, позапланове засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, під час якого обговорили ситуацію про ускладнення епідемічної ситуації у місті щодо захворюваності на кір.

Про це повідомили сьогодні, 16 січня, в прес-службі Львівської міськради, де також розповіли: «Комісія заслухала інформацію та вирішила вжити низку заходів, які забезпечать зменшення і припинення розповсюдження інфекції у Львові. Зокрема, йдеться про щоденний моніторинг відвідуваності навчальних закладів, провітрювання приміщень, щодення термографія дітей, обмеження проведення заходів за участю дітей тощо. Також, у суботу, 20 січня, для зручності батьків працюватимуть кабінети щеплень у закладах охорони здоров’я. Однак про припинення навчання у школах чи дитячих садочках не йдеться».

У міськраді також поінформували: «Комісія констатувала, що з початку 2018 року у Львові зареєстровано 76 випадків інфекції кору по первинному діагнозу, з них 47 – це діти до 17 років. Кількість хворих у грудні 2017 року та першої половини січня 2018 року свідчить про різке погіршення ситуації щодо захворюваності на кір і розцінюється як спалах цієї інфекції. Основний прошарок хворих – невакциновані діти від кору.

«Відтак, щоб зменшити і припинити розповсюдження інфекції на адміністративних територіях Львівської міської ради, комісія прийняла рішення організувати проведення медичними працівниками навчальних закладів ранкового огляду дітей з метою виявлення осіб з ознаками захворювання респіраторними інфекціями та кором і недопущення їх до навчального процесу, при виявлені хворого або спалаху на кір в навчальних закладах, забезпечити виконання планів протиепідемічних заходів, розроблених спільно фахівцями закладів охорони здоров’я та Львівського міського відділу ДУ «Львівський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України», спільно з медичними працівниками закладів охорони здоров’я забезпечити проведення профілактичних щеплень проти кору дітей, забезпечити дотримання належного санітарно-гігієнічного стану, температурного режиму та систематичне провітрювання приміщень навчальних закладів, організувати та провести із залучення працівників закладів охорони здоров’я бесіди, лекції для учнів, їх батьків та батьків дітей, що відвідують навчальні заклади з питань профілактики кору, ознак даного захворювання, дотримання правил особистої гігієни та санітарно-гігієнічного режиму в домашній умовах, у підпорядкованих закладах охорони здоров’я активно запрошувати батьків на проведення дітям  профілактичних щеплень проти кору  відповідно до Календаря профілактичних щеплень, затвердженого наказом МОЗ України №595 «Про порядок проведення профілактичних щеплень в Україні та контроль якості й обігу медичних імунобіологічних препаратів» від 16 вересня 2011 року, організувати роботу кабінетів щеплень у суботу, 20 січня, у відповідності до вимог чинного законодавства, інформувати населення, першу чергу до батьків дітей, щодо проведення вакцинації від захворювання на кір», – повідомили також у прес-службі Львівської міськради.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини