Депутати міськради затвердили розширення Львова
15:15 16 листопада 2017 р.
Фото: city-adm.lviv.ua
У четвер, 16 листопада, на пленарному засіданні сесії Львівської міської ради затвердили меморандум про порозуміння між Львівською міською радою та Рясне-Руською сільською радою від 3 листопада 2017 року.
Про це повідомили сьогодні, 16 листопада, у Львівській міськраді, де також цитують зазначене директором юридичного департаменту ЛМР Геленою Пайонкевич: «Межі Львова глобально змінювалися двічі. У 1978 році було прийнято указ президії УРСР про розширення меж Львова, яким включено у межі міста землі промислової зони, площею 1300 га (Рясне, Білогорща), та земельну ділянку, площею 798 га, яка на той час була поза межею населених пунктів. У 1988 році у межі Львова включено селище Рясне, загальною площею 477 га. З того часу межі Львова не змінювалися юридично, проте фактично, враховуючи те, як розвивалося місто і адміністративні пункти навколо нього, виникла потреба у зміні і коригуванні меж Львова. Станом на сьогодні департаментом містобудування, заступниками міського голови проведена значна і велика робота по погодженню меж Львова і ми маємо погоджені межі зі всім населеними пунктами, які є навколо нас, окрім Винників, сіл Рясне-Руська, Малехів та Грибовичі».
Чиновник також розповіла: «Мабуть, найскладнішою ситуацією є межі між Львовом і селом Рясне-Руська. Ситуація полягає в тому, що до указів президії Верховної Ради 1978 і 1988 років не було виготовлено проекту землеустрою. Практично, ми знаємо, які межі були включені до складу Львова, але чіткого документального підтвердження станом на сьогодні ми не маємо. Ми неодноразово затверджували нормативно-грошову оцінку, яка проходила землевпорядну експертизу, і вказували площу Львова – 14 тисяч га. Також, ми затверджували генеральний план Львова, який проходив іншу експертизу, де площа міста, у зв’язку з іншими площами, збігалася з точністю до гектара. Але ми маємо ситуацію, коли фактична площа села Рясне-Руська і площа, яка є у державній землевпорядній документації, не збігається приблизно на 477 га. Враховуючи цю ситуації і факт, що нам необхідно завершити роботу по затвердженню меж Львова, ми пропонуємо прийняти меморандум, згідно з яким встановити межі міста Львова і села Рясне-Руська. Якщо ми затвердимо цей меморандум, то матимемо шанси досягти примирення і поставити крапку у конфліктних ситуаціях, які час від часу виникають між нашими громадами з 1988 року».
Міський голова Львова Андрій Садовий додав: «Ми мали дуже багато зустрічей з головою Рясне-Руської сільської ради, з депутатами і наша фіналізована праця була минулого тижня. Це зібралась велика команда від с.Рясне-Руської сільської ради і Львівської міської ради, яка разом системно працювала. Але щоб ця робота ввійшла у фінальну фазу, то потрібно пройти ще дуже довгу дорогу. Спершу ми голосуємо меморандум, у свою чергу Рясне-Руська сільська рада голосує. Опісля повинна голосувати районна рада, обласна, а Верховна Рада повинна аж поставити крапку. Це є дуже складна робота, але потрібно її починати. Село Рясне-Руська – це наші сусіди, тому нам потрібно бути разом».
«Метою меморандуму є вирішення багаторічного конфлікту між Львовом та селом Рясне-Руська, спричиненого непорозумінням в частині погодження меж міста та села від 1988 року. Кінцевою метою меморандуму є узгодження меж між населеними пунктами та початок діяльності ТзОВ «СіТіПарк» в індустріальному парку Львова. Моментом досягнення мети Меморандуму потрібно вважати початок будівництва ТзОВ «СіТіПарк» в індустріальному парку», – поінформували також у прес-службі Львівської міськради.
Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook