ДБР назвало верхівку спецслужб рф, причетних до диверсій на військових складах в Україні та ЄС

11:54 29 вересня 2023 р.

Фото до новини

Правоохоронці завершили розслідування щодо вибухів на військових складах України у 2015 році. Слідству відомі усі учасники диверсій зі складу головного управління генерального штабу рф.

Про це інформує ДБР, пише Dailylviv.com.

«Державне бюро розслідувань повністю довело причетність російських спецслужб до вибухів у 2014 році військових складів у Чехії, де зберігалась зброя для України, а також військових складів у Сватове Луганської області у 2015 році», - йдеться у повідомленні.

Правоохоронці повідомили про підозри учасникам організованої групи:

  • колишньому начальнику головного управління генерального штабу збройних сил рф Ігорю Сєргуну (очолював відомство до 2016 року),
  • колишньому охоронцю путіна Алєксєю Дюміну, який з 2013 по 2015 роки обіймав посаду начальника сил спеціальних операцій російського гру,
  • командувачу сил спеціальних операцій збройних сил російської федерації генерал-майору Валєрію Флюстікову,
  • командиру «161 Центру підготовки спеціалістів особливого призначення» головного управління генерального штабу збройних сил рф генерал-майору Андрєю Авер'янову.

Зазначається, що він зараз входить до близького кола російського диктатора путіна та часто присутній на офіційних зустрічах найвищого рівня.

Також підозри отримали ще понад 25 безпосередніх організаторів та виконавців диверсії з-поміж російських спецслужб. Серед них є й всесвітньо відомі любителі «Солберських шпилів» Анатолій Чепіга та Алєксандр Мишкін. Підозру повідомили й спільникам російських диверсантів – зрадникам з України. Один з них безпосередньо керував БПЛА, яке скинуло вибухівку на Сватове. Це громадянин України з позивним «Старт», який у 2014 році приєднався до терористичної організації «Луганська народна республіка», а згодом почав працювати на російські спецслужби.

Зазначається, що після завершення всіх експертиз планується повідомити про підозру ще понад 50 чинним військовослужбовцям гу гш рф, які вчиняли диверсії на території України та ЄС.

Крім того, у ході спільного з чеськими колегами розслідування правоохоронці встановили, що саме російські диверсанти підірвали військові склади у Чехії у 2014 році. Важливу роль у цій диверсійній операції відіграли вже відомі за спробою отруїти Скрипалів у Солсбері Мишкін та Чепіга.

За схожою схемою вони вчинили диверсію 29 жовтня 2015 року й на військовому складі у Сватове.

Зараз відпрацьовується версія щодо причетності цієї групи гру до вибухів на інших військових складах в Україні та за кордоном.

«Сьогодні вже можна стверджувати з високою долею вірогідності, що до більшості вибухів на українських та іноземних складах стояли саме ці підрозділи гру та виконавці», - зазначається в повідомленні.

У Болгарії підірвали склад боєприпасів, які постачали для ЗСУ

На військових складах Росії в Придністров'ї майже нічого немає - ГУР

 

 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів