Чотири країни ЄС надали термінову допомогу Україні для подолання наслідків повеней

15:41 7 липня 2020 р.

Фото до новини

Швеція, Італія, Данія та Словаччина зреагували на одну з найбільш руйнівних за останні 50 років повеней на заході Україні.

У відповідь на одну з найбільш руйнівних за останні 50 років повеней на заході Україні, в результаті якої кілька людей загинуло і були пошкоджені сотні будинків, чотири держави-члени ЄС, а саме Швеція, Італія, Данія та Словаччина, надали Україні термінову допомогу для ліквідації наслідків паводку та запобігання подальшим руйнуванням.

Транспортування допомоги координували і співфінансували у межах Механізму цивільного захисту ЄС.

25 червня органи влади України звернулися із запитом щодо надання допомоги в межах Механізму цивільного захисту ЄС. Станом на 6 липня надано таку допомогу:
- Швеція направила технічних експертів, протипаводкові бар’єри і шланги для відкачування води.
- Літаком з Італії доставлено насосне устаткування, засоби індивідуального захисту, бензопили, генератори та намети для постраждалого населення.
- Данія надіслала рятувальні шоломи, обладнані лампами, а також рятувальні троси і дрони.
- Словаччина надала намети, насосне устаткування, генератори, освітлювальне обладнання, бензопили та дерев’яні піддони.

Європейська комісія надає картографічні послуги в постраждалих районах через супутникову систему ЄС Copernicus.

Цілодобовий Координаційний центр ЄС з реагування на надзвичайні ситуації постійно взаємодіє з українською владою, щоб ретельно стежити за ситуацією і направляти подальшу допомогу ЄС за запитом.

Довідкова інформація:

Механізм цивільного захисту ЄС забезпечує співпрацю між 34 європейськими державами під час реагування на стихійні лиха. Це 27 держав-членів ЄС, Сполучене Королівство, Північна Македонія, Ісландія, Чорногорія, Норвегія, Сербія та Туреччина. Зазначені держави-учасниці об’єднують свої ресурси для допомоги країнам, що постраждали від катастроф. У разі задіяння у межах Механізму координують надання допомоги як у ЄС, так і за його межами. Європейська комісія керує Механізмом через Координаційний центр з реагування на надзвичайні ситуації (ERCC).

ЄС допускає обмеження на подорожі для громадян України навіть до 2021 року.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

 

Останні новини